Preskočiť na hlavný obsah

Tri knižky pre malých školákov

Dnes by som vám rada predstavila pár knižiek pre malých školákov, ktoré si s nimi určite s radosťou prečítate i vy.

Dermot O'Leary - Toto je nindža mačka a obrí kobrí útek
Mačičky Toto a Blyskot bývajú so svojimi majiteľmi v Londýne. Teda, práve sa tam presťahovali z Talianska a o tomto veľkom meste ešte nič nevedia. To sa však zmení v jednu noc, keď stretnú pred svojím domom tajomné zvieratko, ktoré sa im predstaví ako Mačkofúz a ponúkne im prehliadku nočného Londýna. Počas ich nočnej prechádzky sa im do uší donesie správa, že z londýnskej zoo ušla kobra kráľovská menom Bob. Toho sa boja všetky zvieratká v meste a to až tak, že sa ho nikto neodváži zastaviť. A tak sa Toto, Blyskot a Mačkofúz vydávajú hľadať Boba, aby ho chytili a vrátili naspäť do zoo. 
O tom, či sa im to podarí, si už vy a vaše detičky budete musieť prečítať samy. Knižka je napísaná veľmi pekne a deťom sa určite bude páčiť. Má veľké písmenká určené pre začínajúcich čitateľov a veľmi milé kresby zvieratiek, ktoré Toto a Blyskot na svojej prechádzke mestom stretajú.

Aaron Blabey - Smradi. Epizóda 1
Všetci si myslia, že pán Vlk, pán Žralok, pán Had a pán Piraňa sú zlí. V každej rozprávke, každom filme a každej knihe sú vyobrazení ako záporné postavy, ktoré bojujú proti hlavným hrdinom. Pána Vlka takáto charakteristika vôbec neteší, a tak sa rozhodne, že so svojimi kamarátmi ukážu svetu to, že sú vlastne dobrí a chcú ostatným pomáhať.
Ako ich snaha dopadne si prečítate v tejto tenučkej knihe. Je napísaná ako komiks čo bude vašim deťom určite sympatické; a humorné situácie a nedorozumenia rozosmejú i vás. Ak by vám táto jedna knižka nestačila, v knižnici nájdete aj jej päť pokračovaní (do slovenčiny bolo zatiaľ preložených 6 z celkového počtu 14 kníh v tejto sérii)

Tom O'Donnell - Škrečkosaurus Rex
Šiestacka trieda práve dostala ako spoločné zvieratko škrečka, o ktorého sa majú všetci starať. Sam, ktorý do tejto triedy patrí, ho pomenuje Škrečkosaurus Rex. Keď sa malý chlpáč omylom naje výživového doplnku telocvikára, začne sa pomaly meniť na veľmi nezvyčajné zvieratko. A keď si rozhnevá postrach celej školy - Valdemara Vanderkoffa, Sam sa ho pred ním pokúša chrániť. Alebo žeby to bolo naopak?
Čo všetko spolu Škrečkosaurus Rex a Sam zažijú, a či sa im podarí ujsť pred Valdemarom bez bitky sa dozviete v tejto milej knižke o tom, že nie všetko je tak, ako sa to na prvý pohľad javí.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rezervovať či odložiť? (To je otázka!)

Rezervácia a odloženie kníh sú služby určené na uľahčenie vašej návštevy u nás v knižnici. Chceli ste si prečítať konkrétnu knihu, no zistili ste, že je momentálne vypožičaná iným čitateľom? Pre tento prípad slúži rezervácia, kedy nebude mať čitateľ pred vami možnosť ďalšieho predĺženia výpožičnej doby. Alebo naopak, viete, že knihy, ktoré potrebujete sú dostupné v našich policiach, no nemáte čas ich hľadať? Toto je presne prípad kedy môžete využiť objednanie odloženia kníh do 24 hodín. Obe tieto služby majú určité podmienky, ktoré je treba dodržať, aby ste od nás odchádzali s úsmevom na tvári a knihami v taške. Tieto služby je možné využiť predovšetkým prostredníctvom nášho webového katalógu Carmen . REZERVÁCIA knihy nedostupná = momentálne vypožičaná kniha kniha bude pripravená až po vrátení predošlým čitateľom (nedá sa 100% garantovať či ju vráti načas) spoplatnené sumou 0,50€ / kniha je nutné počkať na e-mailové oznámenie dostupnej knihy povinnosť vyzdvihnúť si knihu do 3 dní od

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel druhý:  Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná  Petrovi Panovi . Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing . Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo. Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké.  Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov

Správny chlapec Emil a jeho partia detektívov

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel siedmy: Správny chlapec Emil a jeho partia detektívov Famóznym knižkám nemeckého autora Ericha Kästnera (1899 – 1974) treba venovať špeciálnu pozornosť. Každá  jeho kniha je výborná a zároveň výrazná a to ich vôbec nenapísal málo! Takéto niečo sa len tak nevidí. A len tak nečíta.  V tomto období vychádzajú v slovenčine. Niektoré sú iba prevydané, no iné majú u nás premiéru! Je to teda jedinečná príležitosť, aby sa s jeho dielom zoznámili najmladší novopečení knihomoli, ale je to aj neodolateľné pokušenie oživiť si spomienky - to zas pre tých starších. Kästner patrí medzi najvýznamnejších autorov pre deti a mládež, akí kedy žili. A dovolím si trochu predvídať budúcnosť; aj spomedzi tých, čo ešte len prídu. Inak to totiž byť nemôže. Prečítajte si jeho knihy a sami uvidíte. Ale, predsalen vám o ňom niečo poviem :) veď o tom je predsa náš blog. Sotva sa zhodneme na tom, ktorá jeho kniha je najlepšia