Preskočiť na hlavný obsah

E-zisk, nová databáza v ponuke knižnice

Vďaka spolupráci Krajskej knižnice v Žiline s Poradcom podnikateľa vám môžeme poskytnúť nielen časopis Zisk (manažment), ale aj plný prístup na odborný portál eZisk. Mesačník Zisk má na Slovensku už 9-ročnú tradíciu a patrí do vydavateľského a vzdelávacieho domu Poradca podnikateľa. Časopis i portál ponúkajú nielen články na témy z oblasti manažmentu, ale aj technológií a inovácií, personalistiky a riadenia, ekonomiky, priemyslu, marketingu, cestovania, či umenia a mnohých ďalších.

Od októbra je našim čitateľom portál eZisk sprístupnený v celom rozsahu. Aby ste mohli portál využívať naplno, oslovte niektorú knihovníčku na náučnom oddelení. Portál je určený predovšetkým manažérom, podnikateľom a majiteľom firiem, ktorí chcú mať aktuálne informácie, vzdelávať sa a rásť - jednoducho, stať sa Zisk manažérmi a lídrami. Predplatená licencia knižnice vám umožní dostať sa aj k platenému obsahu a videám a to len za cenu vášho platného čitateľského preukazu.

Portál eZisk ponúka informácie z oblastí:
Biznis - v tejto časti nájdete články venované rôznym rizikám podnikania, podnikaniu cez internet, výhodám záložného práva v podnikaní, rozvoju firiem, tipom pre podnikanie od odborníkov z praxe.
Marketing - články sú zamerané predovšetkým na online marketing, ktorý pracuje s trendami v online priestore. Nie je to však jediný obsah, nájdete tu aj príspevky zamerané na ideálnu reklamu, testovanie kampaní na zákazníkoch, tvorbu e-shopu alebo či je vhodné pritlačiť na zákazníka.
Ľudské zdroje - články orientované nielen na investovanie do vzdelávania zamestnancov, psychologické hry na pracovisku, motiváciu či tréningy zamestnancov, ale aj na prokrastináciu či výpovede.
Inovácie - články v tejto oblasti sa venujú technológiám, ich rozvoju a využitiu v praxi a v podniku, podnikovým softvérom, elektronickej komunikácii, vývoju robotov, EPI právnemu systému a podobne...
Priemysel - v kategórii priemysel nájdete daňové zákony, šetrenie na energiách, ceny ropy, energetické siete, priemysel 4.0, pridaná hodnota expresnej dopravy...
Manažérska TV - jedna z najzaujímavejších častí portálu eZisk, ktorá obsahuje videoškolenia z viacerých oblastí, niektoré sú v anglickom jazyku. Portál garantuje pridanie minimálne 10 videoškolení za rok (určite ich bude viac). Nájdete tu videá na témy: ako správne prezentovať, o ochrane osobných údajov, čo znamená marketing, virtuálne porady v práci manažéra a iné.
Archív - tu sú sprístupnené online .pdf verzie printového časopisu Zisk manažment.
Spravodajstvo - v tejto časti nájdete články na aktuálne témy aj z agentúr TASR a SITA.
Blog - súčasťou portálu eZisk je aj časť s blogovými príspevkami, nielen z redakcie Zisk manažmentu, ale aj od odborníkov z rôznych odvetví.

Jednotlivé príspevky majú vždy označeného autora, či je to redakcia časopisu alebo odborník z praxe, či sú pridané v spolupráci s agentúrou TASR alebo SITA. Články, ktoré sú písané ako public relations správy sú označené znakom PR. V prípade plateného obsahu majú znak visacieho zámku - tento obsah si môžete celý prečítať v našej knižnici.

Maťka je našou najmladšou knihovníčkou. Ale vďaka svojej práci na náučnom oddelení nazbierala veľa vedomostí a tak sa rada zúčastňuje vedomostných kvízov. Najmä ak sú o Harrym Potterovi. Maťka totiž najradšej relaxuje pri mládežníckej literatúre. Ale nebráni sa ani dobrej spoločenskej hre.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Bosorka, ktorá bola dobrá

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry
Diel piaty: Bosorka, ktorá bola dobrá
Hneď na úvod vám položím otázku. Priťahujú vás čary a kúzla? Máte radi nadprirodzené bytosti z našich rozprávok a povestí? Ak ste odpovedali kladne, nasledujúca knižka je pre vás ako stvorená. Vlastne nie „ako“. Ona bola pre vás napísaná! Pre každého, kto má rád pekný príbeh s jemným humorom, milou a trochu tajomnou atmosférou a predovšetkým výrazným etickým posolstvom. Tak veru! Preto aj vy, ktorých čarodejná téma odrádza, nemajte predsudky, pristupujte ku knihe s otvorenou mysľou a srdcom. Na Malej bosorke niet ani kúsoček, ani zrniečko, ani smietka niečoho zlého či temného. Presne naopak, je to jedna z najkrajších a najobľúbenejších detských knižiek vôbec.
Takže, keď už vieme o akej knižke je reč, je nám aj jasné, kto bude hlavným hrdinom. Presnejšie hrdinkou. Ale prečo malá čarodejnica? Je azda zakrpatená? Trpí nejakou poruchou rastu? To nie, ale má sotva 127, slovom stodvadsaťsede…

Ako si požičať e-knihu z katalógu Krajskej knižnice v Žiline?

Aby ste si mohli vypožičať elektronickú knihu je nutné uviesť pri registrácii v knižnici vašu e-mailovú adresu.
Následnej je nutné zaregistrovať sa na partnerskej stránke www.ereading.cz. Pri registrácii je potrebné zadať rovnakú e-mailovú adresu, akú máte uvedenú v konte v knižnici.


Ak plánujete využívať požičiavanie e-kníh častejšie, odporúčame vám nainštalovať si do zariadenia s operačným systémom Android alebo iOS aplikáciu eReading. Vďaka nej budete mať vždy vaše e-knihy, vypožičané prostredníctvom knižnice, na rovnakom mieste.

Pre samotné vypožičanie e-knihy sa prihláste do svojho konta v online katalógu knižnice. V pravom hornom rohu nájdete tabuľku na prihlásenie. Prihlásite sa pomocou čísla preukazu (čiarový kód) a hesla v tvare RRMMDD (dátum narodenia, ak ste si ho nenastavili inak). Vyhľadajte si e-knihu prostredníctvom knižničného katalógu. Stačí do vyhľadávacieho poľa zadať slovo: ereading, a zobrazí sa vám celá ponuka elektronických kníh.

Čitateľské predsavzatia

Nový rok je tradične časom rozhodnutí, predsavzatí, nových projektov... Týkajú sa vaše ročné ciele aj čítania? Tie naše určite áno!
Ponúkame vám ročný čitateľský plán. Stačí, aby ste prečítali jednu knihu za mesiac.

Január - Vaša obľúbená kniha z detstva
Ako dieťa som mala obľúbených kníh celé stohy. Najmilovanejší bol určite Malý princ, ale k tej sa vraciam celkom pravidelne. No kniha, ktorá ma láka už niekoľko rokov je Opice z našej police. Ten príbeh plyšových opičiek, v ktorom som si nikdy nebola istá, či rozprávajú ony alebo malí chlapci.

Február - Kniha od autora, ktorého nepoznáte
Vybrať takého nebude veľký problém. Stačí sa zatúlať do oddelenia beletrie a určite nájdem niekoho, o kom som nikdy nepočula. Pri poslednom takom túlaní som objavila knihu John na konci umřeod Davida Wonga. A tak musím zistiť, či umrie naozaj, ako to bolo v Kronike vopred ohlásenej smrti, alebo je to len marketing.

Marec - Kniha, od autora, ktorý dostal Nobelovu cenu za literatúru
Naposledy som čítala V…