Preskočiť na hlavný obsah

E-zisk, nová databáza v ponuke knižnice

Vďaka spolupráci Krajskej knižnice v Žiline s Poradcom podnikateľa vám môžeme poskytnúť nielen časopis Zisk (manažment), ale aj plný prístup na odborný portál eZisk. Mesačník Zisk má na Slovensku už 9-ročnú tradíciu a patrí do vydavateľského a vzdelávacieho domu Poradca podnikateľa. Časopis i portál ponúkajú nielen články na témy z oblasti manažmentu, ale aj technológií a inovácií, personalistiky a riadenia, ekonomiky, priemyslu, marketingu, cestovania, či umenia a mnohých ďalších.

Od októbra je našim čitateľom portál eZisk sprístupnený v celom rozsahu. Aby ste mohli portál využívať naplno, oslovte niektorú knihovníčku na náučnom oddelení. Portál je určený predovšetkým manažérom, podnikateľom a majiteľom firiem, ktorí chcú mať aktuálne informácie, vzdelávať sa a rásť - jednoducho, stať sa Zisk manažérmi a lídrami. Predplatená licencia knižnice vám umožní dostať sa aj k platenému obsahu a videám a to len za cenu vášho platného čitateľského preukazu.

Portál eZisk ponúka informácie z oblastí:
Biznis - v tejto časti nájdete články venované rôznym rizikám podnikania, podnikaniu cez internet, výhodám záložného práva v podnikaní, rozvoju firiem, tipom pre podnikanie od odborníkov z praxe.
Marketing - články sú zamerané predovšetkým na online marketing, ktorý pracuje s trendami v online priestore. Nie je to však jediný obsah, nájdete tu aj príspevky zamerané na ideálnu reklamu, testovanie kampaní na zákazníkoch, tvorbu e-shopu alebo či je vhodné pritlačiť na zákazníka.
Ľudské zdroje - články orientované nielen na investovanie do vzdelávania zamestnancov, psychologické hry na pracovisku, motiváciu či tréningy zamestnancov, ale aj na prokrastináciu či výpovede.
Inovácie - články v tejto oblasti sa venujú technológiám, ich rozvoju a využitiu v praxi a v podniku, podnikovým softvérom, elektronickej komunikácii, vývoju robotov, EPI právnemu systému a podobne...
Priemysel - v kategórii priemysel nájdete daňové zákony, šetrenie na energiách, ceny ropy, energetické siete, priemysel 4.0, pridaná hodnota expresnej dopravy...
Manažérska TV - jedna z najzaujímavejších častí portálu eZisk, ktorá obsahuje videoškolenia z viacerých oblastí, niektoré sú v anglickom jazyku. Portál garantuje pridanie minimálne 10 videoškolení za rok (určite ich bude viac). Nájdete tu videá na témy: ako správne prezentovať, o ochrane osobných údajov, čo znamená marketing, virtuálne porady v práci manažéra a iné.
Archív - tu sú sprístupnené online .pdf verzie printového časopisu Zisk manažment.
Spravodajstvo - v tejto časti nájdete články na aktuálne témy aj z agentúr TASR a SITA.
Blog - súčasťou portálu eZisk je aj časť s blogovými príspevkami, nielen z redakcie Zisk manažmentu, ale aj od odborníkov z rôznych odvetví.

Jednotlivé príspevky majú vždy označeného autora, či je to redakcia časopisu alebo odborník z praxe, či sú pridané v spolupráci s agentúrou TASR alebo SITA. Články, ktoré sú písané ako public relations správy sú označené znakom PR. V prípade plateného obsahu majú znak visacieho zámku - tento obsah si môžete celý prečítať v našej knižnici.

Maťka je našou najmladšou knihovníčkou. Ale vďaka svojej práci na náučnom oddelení nazbierala veľa vedomostí a tak sa rada zúčastňuje vedomostných kvízov. Najmä ak sú o Harrym Potterovi. Maťka totiž najradšej relaxuje pri mládežníckej literatúre. Ale nebráni sa ani dobrej spoločenskej hre.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rezervovať či odložiť? (To je otázka!)

Rezervácia a odloženie kníh sú služby určené na uľahčenie vašej návštevy u nás v knižnici. Chceli ste si prečítať konkrétnu knihu, no zistili ste, že je momentálne vypožičaná iným čitateľom? Pre tento prípad slúži rezervácia, kedy nebude mať čitateľ pred vami možnosť ďalšieho predĺženia výpožičnej doby. Alebo naopak, viete, že knihy, ktoré potrebujete sú dostupné v našich policiach, no nemáte čas ich hľadať? Toto je presne prípad kedy môžete využiť objednanie odloženia kníh do 24 hodín. Obe tieto služby majú určité podmienky, ktoré je treba dodržať, aby ste od nás odchádzali s úsmevom na tvári a knihami v taške. Tieto služby je možné využiť predovšetkým prostredníctvom nášho webového katalógu Carmen . REZERVÁCIA knihy nedostupná = momentálne vypožičaná kniha kniha bude pripravená až po vrátení predošlým čitateľom (nedá sa 100% garantovať či ju vráti načas) spoplatnené sumou 0,50€ / kniha je nutné počkať na e-mailové oznámenie dostupnej knihy povinnosť vyzdvihnúť si knihu do 3 dní od

Knižnica z domu

V týchto dňoch sa často môžete ocitnúť bez prístupu do knižnice. Priznám sa vám, že ani mne by sa už po celom dni práce nechcelo potme merať cestu k nám. Radi by sme vám teda pripomenuli, ktoré služby knižnice môžete využiť z domu. Registrácia Na využitie našich služieb musíte mať platné členstvo. V katalógu máte možnosť predregistrácie, no ak chcete byť naozaj plnohodnotným členom so všetkými výhodami, ktoré vám členstvo ponúka, je potrebné uhradiť zápisné podľa platného cenníka na účet knižnice v Štátnej pokladnici: 7000481379/8180 resp. IBAN SK20 8180 0000 0070 0048 1379 . Po spracovaní platby môžete využívať všetky naše služby, či už naživo, tak aj online. Do časti Účel platby (správa príjemcovi) uveďte Vaše meno a účel poplatku (registrácia, rešerš…). Výpožička knihy Namiesto blúdenia medzi našimi regálmi môžete využiť náš online katalóg . Vyskúšajte vyhľadať knihu, ktorá vás zaujíma alebo využite filtrovanie výsledkov pomocou "rezov" na pravej strane katalógu. Nájd

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel druhý:  Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná  Petrovi Panovi . Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing . Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo. Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké.  Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov