Preskočiť na hlavný obsah

E-zisk, nová databáza v ponuke knižnice

Vďaka spolupráci Krajskej knižnice v Žiline s Poradcom podnikateľa vám môžeme poskytnúť nielen časopis Zisk (manažment), ale aj plný prístup na odborný portál eZisk. Mesačník Zisk má na Slovensku už 9-ročnú tradíciu a patrí do vydavateľského a vzdelávacieho domu Poradca podnikateľa. Časopis i portál ponúkajú nielen články na témy z oblasti manažmentu, ale aj technológií a inovácií, personalistiky a riadenia, ekonomiky, priemyslu, marketingu, cestovania, či umenia a mnohých ďalších.

Od októbra je našim čitateľom portál eZisk sprístupnený v celom rozsahu. Aby ste mohli portál využívať naplno, oslovte niektorú knihovníčku na náučnom oddelení. Portál je určený predovšetkým manažérom, podnikateľom a majiteľom firiem, ktorí chcú mať aktuálne informácie, vzdelávať sa a rásť - jednoducho, stať sa Zisk manažérmi a lídrami. Predplatená licencia knižnice vám umožní dostať sa aj k platenému obsahu a videám a to len za cenu vášho platného čitateľského preukazu.

Portál eZisk ponúka informácie z oblastí:
Biznis - v tejto časti nájdete články venované rôznym rizikám podnikania, podnikaniu cez internet, výhodám záložného práva v podnikaní, rozvoju firiem, tipom pre podnikanie od odborníkov z praxe.
Marketing - články sú zamerané predovšetkým na online marketing, ktorý pracuje s trendami v online priestore. Nie je to však jediný obsah, nájdete tu aj príspevky zamerané na ideálnu reklamu, testovanie kampaní na zákazníkoch, tvorbu e-shopu alebo či je vhodné pritlačiť na zákazníka.
Ľudské zdroje - články orientované nielen na investovanie do vzdelávania zamestnancov, psychologické hry na pracovisku, motiváciu či tréningy zamestnancov, ale aj na prokrastináciu či výpovede.
Inovácie - články v tejto oblasti sa venujú technológiám, ich rozvoju a využitiu v praxi a v podniku, podnikovým softvérom, elektronickej komunikácii, vývoju robotov, EPI právnemu systému a podobne...
Priemysel - v kategórii priemysel nájdete daňové zákony, šetrenie na energiách, ceny ropy, energetické siete, priemysel 4.0, pridaná hodnota expresnej dopravy...
Manažérska TV - jedna z najzaujímavejších častí portálu eZisk, ktorá obsahuje videoškolenia z viacerých oblastí, niektoré sú v anglickom jazyku. Portál garantuje pridanie minimálne 10 videoškolení za rok (určite ich bude viac). Nájdete tu videá na témy: ako správne prezentovať, o ochrane osobných údajov, čo znamená marketing, virtuálne porady v práci manažéra a iné.
Archív - tu sú sprístupnené online .pdf verzie printového časopisu Zisk manažment.
Spravodajstvo - v tejto časti nájdete články na aktuálne témy aj z agentúr TASR a SITA.
Blog - súčasťou portálu eZisk je aj časť s blogovými príspevkami, nielen z redakcie Zisk manažmentu, ale aj od odborníkov z rôznych odvetví.

Jednotlivé príspevky majú vždy označeného autora, či je to redakcia časopisu alebo odborník z praxe, či sú pridané v spolupráci s agentúrou TASR alebo SITA. Články, ktoré sú písané ako public relations správy sú označené znakom PR. V prípade plateného obsahu majú znak visacieho zámku - tento obsah si môžete celý prečítať v našej knižnici.

Maťka je našou najmladšou knihovníčkou. Ale vďaka svojej práci na náučnom oddelení nazbierala veľa vedomostí a tak sa rada zúčastňuje vedomostných kvízov. Najmä ak sú o Harrym Potterovi. Maťka totiž najradšej relaxuje pri mládežníckej literatúre. Ale nebráni sa ani dobrej spoločenskej hre.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Bosorka, ktorá bola dobrá

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry
Diel piaty: Bosorka, ktorá bola dobrá
Hneď na úvod vám položím otázku. Priťahujú vás čary a kúzla? Máte radi nadprirodzené bytosti z našich rozprávok a povestí? Ak ste odpovedali kladne, nasledujúca knižka je pre vás ako stvorená. Vlastne nie „ako“. Ona bola pre vás napísaná! Pre každého, kto má rád pekný príbeh s jemným humorom, milou a trochu tajomnou atmosférou a predovšetkým výrazným etickým posolstvom. Tak veru! Preto aj vy, ktorých čarodejná téma odrádza, nemajte predsudky, pristupujte ku knihe s otvorenou mysľou a srdcom. Na Malej bosorke niet ani kúsoček, ani zrniečko, ani smietka niečoho zlého či temného. Presne naopak, je to jedna z najkrajších a najobľúbenejších detských knižiek vôbec.
Takže, keď už vieme o akej knižke je reč, je nám aj jasné, kto bude hlavným hrdinom. Presnejšie hrdinkou. Ale prečo malá čarodejnica? Je azda zakrpatená? Trpí nejakou poruchou rastu? To nie, ale má sotva 127, slovom stodvadsaťsede…

Čitateľský challenge! ☺ alebo aj Čitateľská výzva!

Knižnica, v spolupráci s legendárnym knihomoľom - červíkom Pojinkom, si pre Vás prichystala supišnú akcošku! Trvá do konca augusta, pričom zlosovanie prebehne v septembri. A ak sa na vás usmeje šťastie, čaká Vás výhra. Perfišná a hodnotná knižka, ako inak!
Bližšie informácie dostanete na detskom úseku, priamo v knižnici. Tam nájdete aj prihlášky. Prezradím iba to, že stačí ku vybraným žánrom, ako je napríklad dobrodružná literatúra či sci-fi, uviesť názvy Vašich obľúbených titulov. A nezabudnite, nič za to nedáte, stačí sa len opýtať ☺. Ale pre každý prípad, tu je oficiálny text z letáčika/prihlášky:
Čitateľské leto Leto bez knihy je ako leto bez slnka ☺ Prázdniny už klopú na dvere. Ako ich strávite? Vonku je krásne a preto sa neskrývajte pred slnkom ako netopiere! Úplne by ste vybledli a boli chorľaví a neduživí ☺ Nezabudnite, že podľa najnovších výskumov je vitamín D účinnejšia ochrana proti upírom než cesnak ☺ Ale rozmýšľali ste nad tým, že niekedy bude aj pršať? Čo v takom prípade? Mi…

Ako sa takmer 50-tnička rozhodla čítať 50 odtieňov šedej v origináli

No, bolo to tak...50 odtieňov vtedy všade letelo a mne sa to nechcelo čítať. Nieže by som už nepotrebovala vedieť viac...no, ale predsa len, požičajte si 50 odtieňov šedej a vyzerajte pri tom seriózne!  A vtedy sa mi pri pulte dostala pod ruku táto kniha a pocítila som výzvu! Teda, aby bolo jasné – nie „obsahovú“ výzvu, ale proste výzvu angličtinára vo mne. Ja som totiž dieťa socializmu, ktoré sa celé roky borilo s ruštinou a 4 roky sa učilo hovoriť Bonjour.  Angličtina dlho predlho končila u mňa pri slovách I love you, ktoré sa ozývalo z väčšiny pesničiek. Až som si uvedomila, že iné slovo – globalizácia – si angličtinu privlastnilo a budem musieť na sebe zapracovať.  Takže – prišlo niekoľko rokov v jazykovej škole, I love you sa rozšírilo o ďalšie stovky slovíčok a keďže robím v knižnici, naše Britské centrum mi začalo pomáhať s angličtinou pomerne zábavne; vo fonde má totiž veľké množstvo prerozprávaných románov. Prečítala som si Janu Eyrovú, Doktora Živaga, napínavé detektívky, My …