Preskočiť na hlavný obsah

Peter Sagan: Tourminátor - Millner, T.J.

(Gratulujeme trojnásobnému majstrovi sveta. Sme na teba hrdí :))
“...chcel by som povedať, že táto knižka nie je literatúrou faktu, že to je moje vyznanie Petrovi Saganovi. Niekedy som si niečo vymyslel. Dialóg, slovo či telefonát. Chcel som napísať príbeh, nie učebnicu. Príbeh chlapca zo Žiliny, ktorého hlboko obdivujem.”
Tieto slová, ktoré autor napísal do záveru vystihujú celú knižku. Napriek tomu, že je zaradená na mládežníckom oddelení, po jej prečítaní môžem skonštatovať, že každý skalný fanúšik Peťa Sagan môže po tejto knihe siahnuť a nebude sklamaný.
Autor v knihe popisuje najdôležitejšie okamihy predovšetkým v Peťovej profesionálnej kariére, ale nevynechal ani tie, ktoré tomu všetkému predchádzali. Môžte tak nazrieť do detstva cyklistickej hviezdy, keď ešte ako dieťa behal po uliciach Bôrika, najskôr za loptou a neskôr sa preháňal na bicykli. Môžte si predstaviť detskú radosť a iskričky v očiach pri prvom pohľade na novučičký bicykel. Dozviete sa aj to, že meno Sagan vzbudzovalo rešpektu už na mládežníckych súťažiach a to nielen v cestnej ale i horskej cyklistke. Prežijete s ním prvé sklamania zo “horších” miest na stupňoch víťazov i okamihy, kedy to takmer s profesionálnou cyklistikou vzdal. Neskôr s Petrom zažijete prvé väčšie úspechy a znovu si pripomeniete okamihy, keď sa prvý krát postavil na štart najznámejších pretekov Tour de France. Ako sa mu podarilo získať si meno a mnoho prezývok, ako ho začali označovať za cyklistickú hviezdu i to ako si Peter nerobí žiadny stres z nátlaku. V neposlednom rade sa dozviete, čo rozumieme pod pojmom "športový talent" a prečo je prototypom takéhoto športovca práve rodák zo Žiliny - Peter Sagan.
Pre každého, kto by si chce prečítať jednoducho písaný “životopis” o Petrovi Saganovi bude táto kniha dobrou voľbou. Ako autor povedal, nie je to učebnica, ale príbeh, a ten je viac než zaujímavý.

Maťka je našou najmladšou knihovníčkou. Ale vďaka svojej práci na náučnom oddelení nazbierala veľa vedomostí a tak sa rada zúčastňuje vedomostných kvízov. Najmä ak sú o Harrym Potterovi. Maťka totiž najradšej relaxuje pri mládežníckej literatúre. Ale nebráni sa ani dobrej spoločenskej hre.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rezervovať či odložiť? (To je otázka!)

Rezervácia a odloženie kníh sú služby určené na uľahčenie vašej návštevy u nás v knižnici. Chceli ste si prečítať konkrétnu knihu, no zistili ste, že je momentálne vypožičaná iným čitateľom? Pre tento prípad slúži rezervácia, kedy nebude mať čitateľ pred vami možnosť ďalšieho predĺženia výpožičnej doby. Alebo naopak, viete, že knihy, ktoré potrebujete sú dostupné v našich policiach, no nemáte čas ich hľadať? Toto je presne prípad kedy môžete využiť objednanie odloženia kníh do 24 hodín. Obe tieto služby majú určité podmienky, ktoré je treba dodržať, aby ste od nás odchádzali s úsmevom na tvári a knihami v taške. Tieto služby je možné využiť predovšetkým prostredníctvom nášho webového katalógu Carmen . REZERVÁCIA knihy nedostupná = momentálne vypožičaná kniha kniha bude pripravená až po vrátení predošlým čitateľom (nedá sa 100% garantovať či ju vráti načas) spoplatnené sumou 0,50€ / kniha je nutné počkať na e-mailové oznámenie dostupnej knihy povinnosť vyzdvihnúť si knihu do 3 dní od

Knižnica z domu

V týchto dňoch sa často môžete ocitnúť bez prístupu do knižnice. Priznám sa vám, že ani mne by sa už po celom dni práce nechcelo potme merať cestu k nám. Radi by sme vám teda pripomenuli, ktoré služby knižnice môžete využiť z domu. Registrácia Na využitie našich služieb musíte mať platné členstvo. V katalógu máte možnosť predregistrácie, no ak chcete byť naozaj plnohodnotným členom so všetkými výhodami, ktoré vám členstvo ponúka, je potrebné uhradiť zápisné podľa platného cenníka na účet knižnice v Štátnej pokladnici: 7000481379/8180 resp. IBAN SK20 8180 0000 0070 0048 1379 . Po spracovaní platby môžete využívať všetky naše služby, či už naživo, tak aj online. Do časti Účel platby (správa príjemcovi) uveďte Vaše meno a účel poplatku (registrácia, rešerš…). Výpožička knihy Namiesto blúdenia medzi našimi regálmi môžete využiť náš online katalóg . Vyskúšajte vyhľadať knihu, ktorá vás zaujíma alebo využite filtrovanie výsledkov pomocou "rezov" na pravej strane katalógu. Nájd

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel druhý:  Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná  Petrovi Panovi . Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing . Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo. Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké.  Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov