Preskočiť na hlavný obsah

Milan Bez Mapy: Influencer

Už keď som sa prvýkrát dozvedela, že Milan Bez Mapy vydá knihu, vedela som, že si ju určite musím prečítať. Milana na sociálnych sieťach sledujem už dosť dlho, hlavne na Instagrame, a vždy sa teším nielen z jeho parádnych fotiek, ale aj z jeho zážitkov a odporúčaní.

Milan Bardún je slovenský travel blogger, a preto som si najprv myslela, že kniha bude výlučne o cestovaní po svete. Avšak Milan, ako vždy, nesklamal a prekvapil… Podtitul knihy "Nakoľko poznáte ľudí, ktorých sledujte na internete?" o knihe hovorí viac ako si človek môže na začiatku myslieť. V knihe Influencer Milan odhaľuje svoje "súkromné" ja a ukazuje, že za jeho úspechom je hromada práce, ktorú nikto nevidí. Opisuje aj to, ako musel zistiť kde začína a končí Milan Bez Mapy a kde sa začína a končí jeho vlastné každodenné ja.

Vo svojej knihe nás vezme na úplný začiatok, kde zistíme kedy a ako vznikol Milan Bez Mapy. Prezradím, že všetko sa to začalo správou z pobytu v zahraničí, aby si Milanova mama mohla prečítať, čo tam všetko zažíva.

Po škole začal Milan pracovať v korporátnej firme, no cítil, že to pre neho nie je tá správna cesta. Nabral odvahu a zmenil svoj život, odcestoval na opačnú stranu zemegule, aby zistil, či sa dokáže živiť aj tým čo ho baví. Pri cestovaní prešiel množstvom, podľa mňa, extrémnych situácií, ale z každej dokázal niečo vyťažiť (minimálne zážitok na zvyšok života :)).

Osobne ma najviac zaujala pasáž, kde sa Milan priznal k vyhoreniu. Áno, možno si hovoríte, ako môže niekto vyhorieť, keď robí prácu svojich snov. Tu zistíte z prvej ruky, že ak na seba kladiete priveľké očakávania, môže sa to stať naozaj komukoľvek a je potrebné to riešiť. Som naozaj rada, že Milan prekonal aj túto prekážku a rozhodol sa ísť svojou cestou a neriadiť sa väčšinou, ktorá išla vyšliapanou cestičkou.

Knihu Influencer som prečítala doslova na jeden dych. Vďaka nej som sa ocitla v exotických krajinách, no zároveň som viac spoznala skutočnú osobu, ktorú vídam pravidelne na obrazovke môjho smartfónu - utvrdila som sa v názore, že každý je len človekom a má v živote lepšie ale aj horšie dni. Ak chcete viac spoznať Milana, ale aj "zákulisie" influencerov, či získať motiváciu na akúkoľvek zmenu vo svojom živote, rozhodne odporúčam siahnuť po tejto knihe.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rezervovať či odložiť? (To je otázka!)

Rezervácia a odloženie kníh sú služby určené na uľahčenie vašej návštevy u nás v knižnici. Chceli ste si prečítať konkrétnu knihu, no zistili ste, že je momentálne vypožičaná iným čitateľom? Pre tento prípad slúži rezervácia, kedy nebude mať čitateľ pred vami možnosť ďalšieho predĺženia výpožičnej doby. Alebo naopak, viete, že knihy, ktoré potrebujete sú dostupné v našich policiach, no nemáte čas ich hľadať? Toto je presne prípad kedy môžete využiť objednanie odloženia kníh do 24 hodín. Obe tieto služby majú určité podmienky, ktoré je treba dodržať, aby ste od nás odchádzali s úsmevom na tvári a knihami v taške. Tieto služby je možné využiť predovšetkým prostredníctvom nášho webového katalógu Carmen . REZERVÁCIA knihy nedostupná = momentálne vypožičaná kniha kniha bude pripravená až po vrátení predošlým čitateľom (nedá sa 100% garantovať či ju vráti načas) spoplatnené sumou 0,50€ / kniha je nutné počkať na e-mailové oznámenie dostupnej knihy povinnosť vyzdvihnúť si knihu do 3 dní od

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel druhý:  Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná  Petrovi Panovi . Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing . Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo. Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké.  Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov

Správny chlapec Emil a jeho partia detektívov

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel siedmy: Správny chlapec Emil a jeho partia detektívov Famóznym knižkám nemeckého autora Ericha Kästnera (1899 – 1974) treba venovať špeciálnu pozornosť. Každá  jeho kniha je výborná a zároveň výrazná a to ich vôbec nenapísal málo! Takéto niečo sa len tak nevidí. A len tak nečíta.  V tomto období vychádzajú v slovenčine. Niektoré sú iba prevydané, no iné majú u nás premiéru! Je to teda jedinečná príležitosť, aby sa s jeho dielom zoznámili najmladší novopečení knihomoli, ale je to aj neodolateľné pokušenie oživiť si spomienky - to zas pre tých starších. Kästner patrí medzi najvýznamnejších autorov pre deti a mládež, akí kedy žili. A dovolím si trochu predvídať budúcnosť; aj spomedzi tých, čo ešte len prídu. Inak to totiž byť nemôže. Prečítajte si jeho knihy a sami uvidíte. Ale, predsalen vám o ňom niečo poviem :) veď o tom je predsa náš blog. Sotva sa zhodneme na tom, ktorá jeho kniha je najlepšia