Preskočiť na hlavný obsah

Knižnica z domu

V týchto dňoch sa často môžete ocitnúť bez prístupu do knižnice. Priznám sa vám, že ani mne by sa už po celom dni práce nechcelo potme merať cestu k nám. Radi by sme vám teda pripomenuli, ktoré služby knižnice môžete využiť z domu.

Registrácia
Na využitie našich služieb musíte mať platné členstvo. V katalógu máte možnosť predregistrácie, no ak chcete byť naozaj plnohodnotným členom so všetkými výhodami, ktoré vám členstvo ponúka, je potrebné uhradiť zápisné podľa platného cenníka na účet knižnice v Štátnej pokladnici: 7000481379/8180 resp. IBAN SK20 8180 0000 0070 0048 1379. Po spracovaní platby môžete využívať všetky naše služby, či už naživo, tak aj online. Do časti Účel platby (správa príjemcovi) uveďte Vaše meno a účel poplatku (registrácia, rešerš…).


Výpožička knihy
Namiesto blúdenia medzi našimi regálmi môžete využiť náš online katalóg. Vyskúšajte vyhľadať knihu, ktorá vás zaujíma alebo využite filtrovanie výsledkov pomocou "rezov" na pravej strane katalógu. Nájdite vašu obľúbenú knihu, otvorte si jej záznam a kliknite na niektoré slovíčko v kolónke témy a hľadajte knihy v príbuznom žánri alebo zameraní. V katalógu si po prihlásení môžete objednať odloženie knihy (knihu na vašu požiadavku pripravíme pre vás priamo na centrálny pult), prípadne, ak je požičaná, môžete si ju zarezervovať.


Ak však naozaj do knižnice nemôžete, v katalógu nájdete aj e-knihy. Pri vyhľadávaní môžete v pravom paneli vyznačiť, že máte záujem o elektronickú dostupnosť. Knihy nám sprostredkuje databáza eReading.cz, sú najmä v českom a slovenskom jazyku a dajú sa čítať pomocou aplikácie vo vašom smart-zariadení. Návod na výpožičku nájdete na našej stránke.

Rešerš
Ak spracúvate nejakú tému, niekedy si nemôžete dovoliť od práce vstať a prejsť sa do knižnice. O rešerš môžete požiadať aj online. Stačí, keď napíšete správu na adresu: kniznica@krajskakniznicazilina.sk. Rešerš potom zaplatíte na už spomínaný účet. Výsledky rešerše vám následne pošleme emailom.


Medziknižničná výpožičná služba
Rovnako môžete požiadať o knihu z inej knižnice. Pošlite nám email a po pripísaní platby vám knihu objednáme. Pri jej vyzdvihnutí už však knižnicu musíte navštíviť osobne.

Registráciu, resp. inú požadovanú službu začneme realizovať potom, ako platba príde na účet knižnice. Pokiaľ by ste potrebovali urýchlenie požadovanej služby, môžete nám zaslať potvrdenie o realizácii platby z internetbankingu vopred.

Okrem služieb môžete knižnicu sledovať aj na sociálnych sieťach. Odporúčame najmä Facebookovú stránku knižnice alebo detského oddelenia, či náš Instagramový profil. Ak sa nemôžete zúčastniť na podujatiach, navštívte náš YouTube kanál a stretnite sa so svojimi obľúbenými knihovníkmi aspoň virtuálne. Ak by ste nás chceli len počúvať, je tu pre vás náš podcast.


Nech vám vo fyzickej ceste do knižnice stojí akákoľvek prekážka, radi vám knihy sprostredkujeme aspoň na diaľku. Najviac sa však budeme tešiť na vašu osobnú návštevu.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rezervovať či odložiť? (To je otázka!)

Rezervácia a odloženie kníh sú služby určené na uľahčenie vašej návštevy u nás v knižnici. Chceli ste si prečítať konkrétnu knihu, no zistili ste, že je momentálne vypožičaná iným čitateľom? Pre tento prípad slúži rezervácia, kedy nebude mať čitateľ pred vami možnosť ďalšieho predĺženia výpožičnej doby. Alebo naopak, viete, že knihy, ktoré potrebujete sú dostupné v našich policiach, no nemáte čas ich hľadať? Toto je presne prípad kedy môžete využiť objednanie odloženia kníh do 24 hodín. Obe tieto služby majú určité podmienky, ktoré je treba dodržať, aby ste od nás odchádzali s úsmevom na tvári a knihami v taške. Tieto služby je možné využiť predovšetkým prostredníctvom nášho webového katalógu Carmen . REZERVÁCIA knihy nedostupná = momentálne vypožičaná kniha kniha bude pripravená až po vrátení predošlým čitateľom (nedá sa 100% garantovať či ju vráti načas) spoplatnené sumou 0,50€ / kniha je nutné počkať na e-mailové oznámenie dostupnej knihy povinnosť vyzdvihnúť si knihu do 3 dní od

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel druhý:  Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná  Petrovi Panovi . Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing . Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo. Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké.  Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov