Preskočiť na hlavný obsah

Netflix a literárne predlohy 2

Dnes budeme pokračovať v tipoch na knihy, ktoré boli predlohou pre filmy a seriály na Netflixe.


Mládežnícka kniha od Jeniffer Nivenovej opisuje životy dvoch stredoškolákov, Violet a Fincha, ktorí napriek boju s vlastnými mentálnymi problémami (alebo možno práve vďaka tomu) hľadajú k sebe vzájomnú cestu.  

Séria nešťastných udalostí
Sériu týchto kníh napísal Lemony Snicket a opisuje v nich osudy sirôt Baudelairových a všetky nešťastné udalosti, ktoré ich v živote stretávajú. Musím spomenúť, že na každom mieste, kde ich dej zavedie, sa nachádzajú najrôznejšie knižnice, či už súkromné, verejné alebo školské.

Jenny Han píše mládežnícke knihy, ktoré si čitatelia natoľko obľúbili, že jej trojdielna séria o Lare Jean sa dočkala na Netflixe hneď troch filmov. A páči sa aj nám ako dosvedčí aj tento blog.

Spisovateľa Douglasa Adamsa pozná každý fanúšik sci-fi literatúry ako autora knihy Stopárov sprievodca galaxiou. Z jeho pera vyšla aj táto kniha, ktorú sám opisuje ako "niečo ako detektívno-romanticko-hororovo-epická komédia o cestovaní v čase a duchoch, ktorá sa zameriava hlavne na blato, hudbu a kvantovú mechaniku".

Tento román od spisovateľky Daphne Du Maurier sa pokladá za klasiku a zdobí nejednu domácu knižnicu. Na Netflixe si môžete pozrieť nové filmové spracovanie tohto príbehu o mladej žene, ktorú po svadbe s Maximom všetci porovnávaju s jeho prvou manželkou Rebeccou.

Virgin River
Séria kníh z pera Robyn Carrovej opisuje často dramatické životy obyvateľov kalifornského mestečka Virgin River. Pri sledovaní tohto seriálu sa môžete tešiť na romatiku, rôzne dramatické zvraty ale aj nádhernú prírodu.

Ír
Tento životopisný román nám približuje Franka "Íra" Sheerana - jedného z najznámejších nájomných vrahov mafie. Sheeran svoj príbeh rozpovedal prokurátorovi Charlesovi Brandtovi. (čoskoro aj v našej knižnici)

Ako si vycvičiť draka
Rozsiahlu sériu od Cressidy Cowellovej poznajú malí i veľkí, či už ako animované filmy alebo ich knižnú predlohu. Vďaka Netflixu môžeme opäť navštíviť Berk a vydať sa za novými dobrodružstvami so Štikútom a Bezzubkou v tomto seriálovom spracovaní.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel druhý:  Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná  Petrovi Panovi . Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing . Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo. Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké.  Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov

Rezervovať či odložiť? (To je otázka!)

Rezervácia a odloženie kníh sú služby určené na uľahčenie vašej návštevy u nás v knižnici. Chceli ste si prečítať konkrétnu knihu, no zistili ste, že je momentálne vypožičaná iným čitateľom? Pre tento prípad slúži rezervácia, kedy nebude mať čitateľ pred vami možnosť ďalšieho predĺženia výpožičnej doby. Alebo naopak, viete, že knihy, ktoré potrebujete sú dostupné v našich policiach, no nemáte čas ich hľadať? Toto je presne prípad kedy môžete využiť objednanie odloženia kníh do 24 hodín. Obe tieto služby majú určité podmienky, ktoré je treba dodržať, aby ste od nás odchádzali s úsmevom na tvári a knihami v taške. Tieto služby je možné využiť predovšetkým prostredníctvom nášho webového katalógu Carmen . REZERVÁCIA knihy nedostupná = momentálne vypožičaná kniha kniha bude pripravená až po vrátení predošlým čitateľom (nedá sa 100% garantovať či ju vráti načas) spoplatnené sumou 0,50€ / kniha je nutné počkať na e-mailové oznámenie dostupnej knihy povinnosť vyzdvihnúť si knihu do 3 dní od

Kam odložiť knihu, ktorú si nebudem brať domov...

Každému z nás sa to už stalo. Pri hľadaní konkrétnej knihy nás zaujal aj iný titul a tak sme sa ho rozhodli vziať z regálu, alebo sme sa po prečítaní niektorej recenzie (možno aj práve z nášho blogu 😊) rozhodli siahnuť po ďalšej knižke a dať jej šancu. Mnohí z nás to však poznajú najmä z čias, keď sa priblížil čas odovzdania seminárnych, semestrálnych či záverečných prác a už nebol čas otáľať, nabehli sme do knižnice a brali z regálov všetko, čo obsahovalo aspoň jedno kľúčové slovo k našej téme a bolo dostupné v knižnici. Nech už je ale dôvod akýkoľvek, všetci sa radi túlame pomedzi regály a preberáme sa množstvom farebných titulov so zaujímavými názvami na chrbtoch. Lenže čo ak po usadení sa do niektorého kresla a po prelistovaní knižky zistíme, že nám celkom nepasuje do nášho vkusu? Alebo že nám do zadania záverečnej práce vhodne pasovala len jedna podkapitola a rozhodneme sa po jej spracovaní knižku nebrať so sebou a nechať v knižnici? Kam s knižkou, keď sú všetky regály jeden ako