Preskočiť na hlavný obsah

Všetkým chalanom, ktorých som milovala - Han, Jenny

Z názvu tejto knihy by ste mohli hádať, že sa v nej píše o zaľúbenom dievčati a jej rozhodovaní, ktorého zo všetkých chalanov, ktorých milovala, má rada naozaj a ako si získa jeho srdce. Pravdou je to však len čiastočne. 
Hlavnou hrdinkou je Lara Jean, ktorá má veľmi romantickú dušu. Rada číta ľúbostné romány, pozerá staré filmy, a keď sa do niekoho zaľúbi, napíše mu list. Ale nie len taký obyčajný ľúbostný list, Lara Jean dá na papier úplne všetko čo cíti, nedrží sa späť a píše vo veľkých detailoch. Svoje listy píše na rozlúčku a tvrdí, že ak je jej láska ako posadnutosť, písanie listov je pre ňu ako vyháňanie zlých duchov. Spolu ich napísala päť a má ich všetky ukryté vo svojom šatníku. Píše akoby jej listy nemal nikto čítať a to preto, že ich nikdy neplánuje odoslať. 
Život Lary Jean sa však obráti hore nohami keď jej listy zmiznú a začnú sa objavovať u tých, ktorí sa o jej citoch nikdy nemali dozvedieť – u ich adresátov. Či už ju city opísané v týchto listoch prešli, alebo nie, musí im čeliť. A tak sa postupne dozvedáme o Joshovi, Petrovi, Lucasovi, Johnovi Ambrosovi a Kennym, o všetkých chalanoch, ktorých milovala. 
Musím povedať, že kniha ma milo prekvapila. Nie je totiž len o ľúbostnom živote Lary Jean, dočítate sa tu aj o jej kamarátkach, nepriateľkách, sestrách a otcovi, ktorý je sám na tri dievčatá. Od srdca sa zasmejete na výmysloch Larynej mladšej sestry Kitty a celej rodiny vám bude ľúto, keď ich staršia sestra Margot, ktorá je ako ich druhá mama, odíde na výšku do Škótska. Jednoducho povedané, budete cítiť všetko to, čo cítite každý deň pri stretaní s vašou rodinou, priateľmi, spolužiakmi či kolegami. To dobré aj to zlé, veselé i smutné. 
Mne sa život Lary Jean a všetkých v jej okolí natoľko zapáčil, že som sa už začítala i do jeho pokračovania – P.S. Stále ťa milujem.

Idka je najnovší „prírastok“ do knižničnej rodiny. Má rada deti a nepohrdne dobrou knihou predovšetkým v anglickom jazyku. Ak máte chuť, môžete s ňou konverzovať v angličtine, ktorú si zlepšila priamo v Londýne. No a ak sa skamarátite, rada vám na narodeniny upečie tortu.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rezervovať či odložiť? (To je otázka!)

Rezervácia a odloženie kníh sú služby určené na uľahčenie vašej návštevy u nás v knižnici. Chceli ste si prečítať konkrétnu knihu, no zistili ste, že je momentálne vypožičaná iným čitateľom? Pre tento prípad slúži rezervácia, kedy nebude mať čitateľ pred vami možnosť ďalšieho predĺženia výpožičnej doby. Alebo naopak, viete, že knihy, ktoré potrebujete sú dostupné v našich policiach, no nemáte čas ich hľadať? Toto je presne prípad kedy môžete využiť objednanie odloženia kníh do 24 hodín. Obe tieto služby majú určité podmienky, ktoré je treba dodržať, aby ste od nás odchádzali s úsmevom na tvári a knihami v taške. Tieto služby je možné využiť predovšetkým prostredníctvom nášho webového katalógu Carmen . REZERVÁCIA knihy nedostupná = momentálne vypožičaná kniha kniha bude pripravená až po vrátení predošlým čitateľom (nedá sa 100% garantovať či ju vráti načas) spoplatnené sumou 0,50€ / kniha je nutné počkať na e-mailové oznámenie dostupnej knihy povinnosť vyzdvihnúť si knihu do 3 dní od

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel druhý:  Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná  Petrovi Panovi . Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing . Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo. Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké.  Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov

Správny chlapec Emil a jeho partia detektívov

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel siedmy: Správny chlapec Emil a jeho partia detektívov Famóznym knižkám nemeckého autora Ericha Kästnera (1899 – 1974) treba venovať špeciálnu pozornosť. Každá  jeho kniha je výborná a zároveň výrazná a to ich vôbec nenapísal málo! Takéto niečo sa len tak nevidí. A len tak nečíta.  V tomto období vychádzajú v slovenčine. Niektoré sú iba prevydané, no iné majú u nás premiéru! Je to teda jedinečná príležitosť, aby sa s jeho dielom zoznámili najmladší novopečení knihomoli, ale je to aj neodolateľné pokušenie oživiť si spomienky - to zas pre tých starších. Kästner patrí medzi najvýznamnejších autorov pre deti a mládež, akí kedy žili. A dovolím si trochu predvídať budúcnosť; aj spomedzi tých, čo ešte len prídu. Inak to totiž byť nemôže. Prečítajte si jeho knihy a sami uvidíte. Ale, predsalen vám o ňom niečo poviem :) veď o tom je predsa náš blog. Sotva sa zhodneme na tom, ktorá jeho kniha je najlepšia