Preskočiť na hlavný obsah

Kathryn Nicolai: Pekné sny

Spávate v noci? A spávate dobre a kvalitne? Pokiaľ ste na obidve otázky odpovedali nie, tak mám pre vás tip. Nebojte sa, po tomto úvode, akoby vystrihnutého z teleshoppingu, vám chcem dať tip na knihu a nie na výživový doplnok :). 

Kniha - Pekné sny - mi prešla rukami na úseku beletrie a ešte viac ma zaujal jej podnadpis „Upokojujúce príbehy pred spaním“. Pomyslela som si, že pre moju rozbehanú myseľ je to ideálne. Autorka Kathryn Nicolai je tiež dlhoročná lektorka jógy a meditácií. Táto kniha by nám mala pomôcť naladiť sa na spánok a upokojiť našu myseľ.

V prvej časti knihy autorka vysvetľuje ako knihu používať a ako si zlepšiť spánkovú hygienu a návyky. Sú to užitočné tipy, čo je plus tejto knihy. Nasleduje druhá časť knihy, ktorú tvoria drobné mikro príbehy. Sú veľmi milé a naozaj ničím nekonfliktné. Sú to také 3-4 stránkové rozprávania, príbehy v štýle hygge. Je to akoby vám niekto hovoril niečo tesne pred spaním a vy už cítite tú ťažkú perinu, ktorou ste zakrytý a pomaly si zatvárate viečka.

Tieto príbehy sú obsahovo zoradené tak, ako plynie rok – začíname na začiatku roka a končíme Vianocami. Môžete si ich však čítať ako si vy vyberiete. Podstatné je to, že svoju myseľ zameriavame na drobné detaily a opisy, ktoré nám dané rozprávanie ponúka. Týmto naladíme svoje telo a hlavne hlavu na oddych a spánok.

Niekde som čítala, že spánok by sme mohli zaradiť ako ďalšiu superpotravinu. Ja s tým súhlasím. Zo spánku som si spravila, čo sa týka oddychu, prioritu číslo 1. Samozrejme, kniha nevyrieši všetko, chce to viac zmien, čo sa týka zlepšenia spánku. Ja som si túto knihu však natoľko obľúbila, že som sa jej nechcela vzdať a teda radšej som si ju kúpila. Bola pre mňa istota, že bude zas dobre. To či je to iba placebo, si už budete musieť overiť na sebe vy sami.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel druhý:  Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná  Petrovi Panovi . Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing . Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo. Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké.  Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov

Rezervovať či odložiť? (To je otázka!)

Rezervácia a odloženie kníh sú služby určené na uľahčenie vašej návštevy u nás v knižnici. Chceli ste si prečítať konkrétnu knihu, no zistili ste, že je momentálne vypožičaná iným čitateľom? Pre tento prípad slúži rezervácia, kedy nebude mať čitateľ pred vami možnosť ďalšieho predĺženia výpožičnej doby. Alebo naopak, viete, že knihy, ktoré potrebujete sú dostupné v našich policiach, no nemáte čas ich hľadať? Toto je presne prípad kedy môžete využiť objednanie odloženia kníh do 24 hodín. Obe tieto služby majú určité podmienky, ktoré je treba dodržať, aby ste od nás odchádzali s úsmevom na tvári a knihami v taške. Tieto služby je možné využiť predovšetkým prostredníctvom nášho webového katalógu Carmen . REZERVÁCIA knihy nedostupná = momentálne vypožičaná kniha kniha bude pripravená až po vrátení predošlým čitateľom (nedá sa 100% garantovať či ju vráti načas) spoplatnené sumou 1,00€ / kniha *cena sa môže meniť podľa aktuálneho cenník knižnice je nutné počkať na e-mailové oznámenie dostu

Kam odložiť knihu, ktorú si nebudem brať domov...

Každému z nás sa to už stalo. Pri hľadaní konkrétnej knihy nás zaujal aj iný titul a tak sme sa ho rozhodli vziať z regálu, alebo sme sa po prečítaní niektorej recenzie (možno aj práve z nášho blogu 😊) rozhodli siahnuť po ďalšej knižke a dať jej šancu. Mnohí z nás to však poznajú najmä z čias, keď sa priblížil čas odovzdania seminárnych, semestrálnych či záverečných prác a už nebol čas otáľať, nabehli sme do knižnice a brali z regálov všetko, čo obsahovalo aspoň jedno kľúčové slovo k našej téme a bolo dostupné v knižnici. Nech už je ale dôvod akýkoľvek, všetci sa radi túlame pomedzi regály a preberáme sa množstvom farebných titulov so zaujímavými názvami na chrbtoch. Lenže čo ak po usadení sa do niektorého kresla a po prelistovaní knižky zistíme, že nám celkom nepasuje do nášho vkusu? Alebo že nám do zadania záverečnej práce vhodne pasovala len jedna podkapitola a rozhodneme sa po jej spracovaní knižku nebrať so sebou a nechať v knižnici? Kam s knižkou, keď sú všetky regály jeden ako