Preskočiť na hlavný obsah

Prihláste sa do online katalógu KKZA

Pravdepodobne už dávno viete, že máme dostupný online katalóg Carmen, kde nájdete prehľad všetkých kníh v našej knižnici. Vďaka nemu zistíte napríklad to, či je kniha, ktorú si chcete požičať, naozaj dostupná alebo či je požičaná a kedy by sa k nám mala vrátiť. Ale viete, že vďaka svojmu knižničnému preukazu sa viete aj prihlásiť priamo do svojho čitateľského konta? Ak ste o tom doteraz nevedeli, alebo ste s tým mali nejaký problém,  prinášame stručný návod ako sa doň prihlásiť.

V prvom rade si treba otvoriť už spomínaný online katalóg: http://katalog.krajskakniznicazilina.sk/Carmen/

V pravom hornom rohu nájdete časť s názvom Prihlásenie.

Do políčka Číslo preukazu - zadáte čiarový kód z vášho čitateľského preukazu. (Ak máte ešte len prvý papierový preukaz zadajte číslo, ktoré sa nachádza na tomto papierovom preukaze.)

Do ďalšieho políčka je potrebné zadať heslo v tvare RRMMDD. Teda ak ste sa narodili 29.2.1980 vaše heslo bude 800229.
Heslo môže mať aj tvar PINu, ten si môžete nastaviť až po prvom prihlásení vo vašom užívateľskom konte. Po jeho zmene už nebude možné prihlásiť sa heslom vytvoreným z dátumu narodenia.
POZOR! Nezadávať súčasne RRMMDD aj PIN.

Po zadaní hesla stlačíte tlačidlo Prihlásiť sa.
V pravej časti nájdete menu, kde si môžete nastaviť svoj profil, ale nájdete tu aj informácie o výpožičkách a rezerváciách.

Po úspešnom prihlásení do online katalógu si môžete pozrieť vaše výpožičky (absenčné výpožičky - knihy, ktoré máte aktuálne požičané alebo históriu výpožičiek). Aktuálne výpožičky si môžete predĺžiť ak doba nepresiahla maximálnych 90 dní (alebo ak nie je na knihu vytvorená rezervácia). 

V pravej časti nájdete aj informácie o vašich dlžných poplatkoch (napr. pokuty za nedodržanie výpožičnej lehoty) či informáciu o platnosti vašej registrácie.

Vďaka prihláseniu si môžete objednať odloženie knihy alebo vytvoriť rezerváciu na momentálne požičanú knihu.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rezervovať či odložiť? (To je otázka!)

Rezervácia a odloženie kníh sú služby určené na uľahčenie vašej návštevy u nás v knižnici. Chceli ste si prečítať konkrétnu knihu, no zistili ste, že je momentálne vypožičaná iným čitateľom? Pre tento prípad slúži rezervácia, kedy nebude mať čitateľ pred vami možnosť ďalšieho predĺženia výpožičnej doby. Alebo naopak, viete, že knihy, ktoré potrebujete sú dostupné v našich policiach, no nemáte čas ich hľadať? Toto je presne prípad kedy môžete využiť objednanie odloženia kníh do 24 hodín. Obe tieto služby majú určité podmienky, ktoré je treba dodržať, aby ste od nás odchádzali s úsmevom na tvári a knihami v taške. Tieto služby je možné využiť predovšetkým prostredníctvom nášho webového katalógu Carmen . REZERVÁCIA knihy nedostupná = momentálne vypožičaná kniha kniha bude pripravená až po vrátení predošlým čitateľom (nedá sa 100% garantovať či ju vráti načas) spoplatnené sumou 0,50€ / kniha je nutné počkať na e-mailové oznámenie dostupnej knihy povinnosť vyzdvihnúť si knihu do 3 dní od

Knižnica z domu

V týchto dňoch sa často môžete ocitnúť bez prístupu do knižnice. Priznám sa vám, že ani mne by sa už po celom dni práce nechcelo potme merať cestu k nám. Radi by sme vám teda pripomenuli, ktoré služby knižnice môžete využiť z domu. Registrácia Na využitie našich služieb musíte mať platné členstvo. V katalógu máte možnosť predregistrácie, no ak chcete byť naozaj plnohodnotným členom so všetkými výhodami, ktoré vám členstvo ponúka, je potrebné uhradiť zápisné podľa platného cenníka na účet knižnice v Štátnej pokladnici: 7000481379/8180 resp. IBAN SK20 8180 0000 0070 0048 1379 . Po spracovaní platby môžete využívať všetky naše služby, či už naživo, tak aj online. Do časti Účel platby (správa príjemcovi) uveďte Vaše meno a účel poplatku (registrácia, rešerš…). Výpožička knihy Namiesto blúdenia medzi našimi regálmi môžete využiť náš online katalóg . Vyskúšajte vyhľadať knihu, ktorá vás zaujíma alebo využite filtrovanie výsledkov pomocou "rezov" na pravej strane katalógu. Nájd

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel druhý:  Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná  Petrovi Panovi . Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing . Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo. Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké.  Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov