Preskočiť na hlavný obsah

Shari Lapenová: Pár od susedov

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo znamená mať v živote všetko? Určite áno. Pre niekoho to môže znamenať harmonický vzťah, fungujúcu rodinu, peniaze či kariéru...Aj keď to tak navonok vyzerá, nemusí to byť pravda. Príkladom je aj táto kniha, ktorá od začiatku až po koniec odhaľuje tajomstvá za „zastretými“ oknami jednej rodiny.

"Krkavčí rodičia", to si o Anne a Marcovi myslí verejnosť, pretože svoje bábätko Coru nechali doma v noci bez dozoru, zatiaľ čo boli na návšteve u susedov. Anne je zodpovedná matka, ktorú prenasleduje jej minulosť, ktorú Marco nepozná. Minulosť, ktorú doteraz nechápe ani ona sama pretože si nepamätá čo sa vlastne stalo a preto podozrieva zo zločinu samu seba. Marco zase pred Anne skrýva finančné ťažkosti, ktoré sa pokúša riskantne vyriešiť. 

Anne sa pozrie cez okno, či je niekto vonku. Reportéri, ktorí tam boli skoro ráno, keď odchádzala polícia, sa zrazu vyparili. Otvorí dvere a vytrhne balíček zo štrbiny, rýchlo sa prešmykne dnu, zavrie za sebou dvere a zamkne. Bezmyšlienkovite ho otvorí. Vnútri sú svetlozelené dupačky. Sú Corine. Dupačky, ktoré v osudnú noc dcérke akože prezliekla. 

Kniha je prepletená tajomstvami, ktoré ľudia skrývajú i pred svojimi najbližšími. Je takmer neuveriteľné, že blízky človek, ktorý má byť oporou, je schopný manipulovať so všetkými tak, aby sa navonok javil ako hrdina. Na jednej strane stojí človek, ktorý je schopný kochať sa utrpením svojich najbližších. A na strane druhej zase osoba, ktorá je ochotná priznať vinu, aj keď si nepamätá čo sa stalo len preto, aby zistila pravdu. 

Táto detektívka je plná nečakaných zvratov, tajomstiev a napätia, dej je natoľko napínavý, že vám nedovolí odtrhnúť sa od čítania. Vrelo odporúčam.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rezervovať či odložiť? (To je otázka!)

Rezervácia a odloženie kníh sú služby určené na uľahčenie vašej návštevy u nás v knižnici. Chceli ste si prečítať konkrétnu knihu, no zistili ste, že je momentálne vypožičaná iným čitateľom? Pre tento prípad slúži rezervácia, kedy nebude mať čitateľ pred vami možnosť ďalšieho predĺženia výpožičnej doby. Alebo naopak, viete, že knihy, ktoré potrebujete sú dostupné v našich policiach, no nemáte čas ich hľadať? Toto je presne prípad kedy môžete využiť objednanie odloženia kníh do 24 hodín. Obe tieto služby majú určité podmienky, ktoré je treba dodržať, aby ste od nás odchádzali s úsmevom na tvári a knihami v taške. Tieto služby je možné využiť predovšetkým prostredníctvom nášho webového katalógu Carmen . REZERVÁCIA knihy nedostupná = momentálne vypožičaná kniha kniha bude pripravená až po vrátení predošlým čitateľom (nedá sa 100% garantovať či ju vráti načas) spoplatnené sumou 0,50€ / kniha je nutné počkať na e-mailové oznámenie dostupnej knihy povinnosť vyzdvihnúť si knihu do 3 dní od

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel druhý:  Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná  Petrovi Panovi . Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing . Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo. Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké.  Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov

Správny chlapec Emil a jeho partia detektívov

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel siedmy: Správny chlapec Emil a jeho partia detektívov Famóznym knižkám nemeckého autora Ericha Kästnera (1899 – 1974) treba venovať špeciálnu pozornosť. Každá  jeho kniha je výborná a zároveň výrazná a to ich vôbec nenapísal málo! Takéto niečo sa len tak nevidí. A len tak nečíta.  V tomto období vychádzajú v slovenčine. Niektoré sú iba prevydané, no iné majú u nás premiéru! Je to teda jedinečná príležitosť, aby sa s jeho dielom zoznámili najmladší novopečení knihomoli, ale je to aj neodolateľné pokušenie oživiť si spomienky - to zas pre tých starších. Kästner patrí medzi najvýznamnejších autorov pre deti a mládež, akí kedy žili. A dovolím si trochu predvídať budúcnosť; aj spomedzi tých, čo ešte len prídu. Inak to totiž byť nemôže. Prečítajte si jeho knihy a sami uvidíte. Ale, predsalen vám o ňom niečo poviem :) veď o tom je predsa náš blog. Sotva sa zhodneme na tom, ktorá jeho kniha je najlepšia