Preskočiť na hlavný obsah

Mesto netvorov - Isabel Allende


Keď som po prvý raz videla túto knihu, netušila som kto Isabel Allende je alebo aké knihy píše. Z poličky som ju vybrala len preto, že ma oslovilo ako vyzerá. A súdiť knihu podľa obalu sa mi v tomto prípade skutočne oplatilo.
Príbeh sa točí okolo Alexa Colda, pätnásťročného chlapca z Kalifornie, ktorý vedie úplne obyčajný život......až kým sa jeho život nestane neobyčajným. Alexova mama má rakovinu a zvyčajná liečba jej nezaberá. Preto Alexov otec, doktor, hľadá alternatívu, ktorá by jej mohla pomôcť a nájde liečebný program v Texase, ktorý vyzerá sľubne. Pri ceste a liečbe ju však musí sprevádzať a preto posiela svoje tri deti na čas ku starým rodičom.
Alexove sestry budú bývať u rodičov ich mamy, zatiaľ čo Alex má navštíviť Kate, starú mamu z otcovej strany. A verte mi keď vravím, že nie je typickou babičkou. Kate sa má ako novinárka zúčastniť expedície do amazonského pralesa a Alexa berie so sebou. V spoločnosti fotografa, kameramana, antropológa a ďalších majú za úlohu overiť existenciu miestneho obrovského tvora.
Na tejto ceste spoznajú Nadiu, miestne dievča s vycvičenou opičkou. Uvidia anakondy, moskyty a aligátory, stretnú mieste indiánske kmene, ktoré nikto nikdy nevidel. A kto vie, možno sa im podarí aj overiť existenciu tvora.
Nechcem už hlbšie zachádzať do detailov, aby som vám neprezradila priveľa, ale musím povedať, že knižku som len ťažko odkladala. Často som ani len netušila čo sa stane ďalej a to sa mi veru nestáva. Allende píše napínavo a vy pri jej knihe len snívate o tom, aké by to bolo byť súčasťou príbehu. Ja osobne sa už neviem dočkať, kedy sa mi do rúk dostane pokračovanie.

Idka je najnovší „prírastok“ do knižničnej rodiny. Má rada deti a nepohrdne dobrou knihou predovšetkým v anglickom jazyku. Ak máte chuť, môžete s ňou konverzovať v angličtine, ktorú si zlepšila priamo v Londýne. No a ak sa skamarátite, rada vám na narodeniny upečie tortu.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rezervovať či odložiť? (To je otázka!)

Rezervácia a odloženie kníh sú služby určené na uľahčenie vašej návštevy u nás v knižnici. Chceli ste si prečítať konkrétnu knihu, no zistili ste, že je momentálne vypožičaná iným čitateľom? Pre tento prípad slúži rezervácia, kedy nebude mať čitateľ pred vami možnosť ďalšieho predĺženia výpožičnej doby. Alebo naopak, viete, že knihy, ktoré potrebujete sú dostupné v našich policiach, no nemáte čas ich hľadať? Toto je presne prípad kedy môžete využiť objednanie odloženia kníh do 24 hodín. Obe tieto služby majú určité podmienky, ktoré je treba dodržať, aby ste od nás odchádzali s úsmevom na tvári a knihami v taške. Tieto služby je možné využiť predovšetkým prostredníctvom nášho webového katalógu Carmen . REZERVÁCIA knihy nedostupná = momentálne vypožičaná kniha kniha bude pripravená až po vrátení predošlým čitateľom (nedá sa 100% garantovať či ju vráti načas) spoplatnené sumou 0,50€ / kniha je nutné počkať na e-mailové oznámenie dostupnej knihy povinnosť vyzdvihnúť si knihu do 3 dní od

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel druhý:  Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná  Petrovi Panovi . Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing . Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo. Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké.  Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov

Správny chlapec Emil a jeho partia detektívov

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel siedmy: Správny chlapec Emil a jeho partia detektívov Famóznym knižkám nemeckého autora Ericha Kästnera (1899 – 1974) treba venovať špeciálnu pozornosť. Každá  jeho kniha je výborná a zároveň výrazná a to ich vôbec nenapísal málo! Takéto niečo sa len tak nevidí. A len tak nečíta.  V tomto období vychádzajú v slovenčine. Niektoré sú iba prevydané, no iné majú u nás premiéru! Je to teda jedinečná príležitosť, aby sa s jeho dielom zoznámili najmladší novopečení knihomoli, ale je to aj neodolateľné pokušenie oživiť si spomienky - to zas pre tých starších. Kästner patrí medzi najvýznamnejších autorov pre deti a mládež, akí kedy žili. A dovolím si trochu predvídať budúcnosť; aj spomedzi tých, čo ešte len prídu. Inak to totiž byť nemôže. Prečítajte si jeho knihy a sami uvidíte. Ale, predsalen vám o ňom niečo poviem :) veď o tom je predsa náš blog. Sotva sa zhodneme na tom, ktorá jeho kniha je najlepšia