Preskočiť na hlavný obsah

Tom Felton: Beyond the Wand

Ako obrovský fanúšik Harryho Pottera, neexistovala možnosť, aby som nečítala túto knihu - Beyond the Wand / S kouzelnickou hůlkou. Vlastne som si ju objednala už trištvrte roka pred jej vydaním, pretože som si dopriala špeciálnu edíciu spolu s podpisom Toma Feltona. Keď konečne nadišiel deň jej vydania a pár dní na to sa objavila pri mojich dverách, bolo jasné, že všetky ostatné rozčítané knihy majú smolu. Táto dostala prednosť.

Herec, ktorý stvárnil Draca Malfoya v čarodejníckej sérií nás sám prevedie svojím životom. Už ako malé dieťa sa objavoval pred kamerami, no bral to skôr ako záľubu, vtedy ešte netušil, že sa to nakoniec stane jeho povolaním.

Tom nám v knihe predstaví celú svoju rodinu, rodičov i bratov - každý z nich ho nejako ovplyvnil a posunul ho v živote ďalej. Keďže Tom začal s herectvom už ako dieťa, musel mať počas začiatkov pri natáčaní sprievod. Najskôr to bola mama, neskôr dokonca bratia a až ku koncu mal profesionálnu opatrovateľku, ktorá sa starala, aby bol všade včas, aby mal dosť času aj na učenie a aby nepracoval viac ako bolo povolené.

Počas svojho pôsobenia v herectve stretol mnoho uznávaných hereckých hviezd. V knihe prezradí aké bolo pracovať s najznámejšími hercami ako Alan Rickman, Jason Newton, Maggie Smith či Michael Gambon. Nehovorí však len o tom, akí to boli herci, ale píše aj o príhodách, ktoré zažil pri natáčaní i mimo neho.

Po skončení natáčania Harryho Pottera sa Tom Felton rozhodol posunúť v živote ďalej, padlo rozhodnutie o presťahovaní sa do USA. V Amerike Tom túžil získať nové pracovné príležitosti a užívať si život. Postupne však zistil že Hollywood nie je taký, aký očakával. Otvorene priznáva, že spadol do pasce zlých rozhodnutí a alkoholu.

Jeho okolie, priateľka, agent i právnik sa rozhodli mu pomôcť a presvedčiť o ho potrebe odvykačky. Čo všetko musel Tom nakoniec prežiť, aby si uvedomil, že takto ďalej žiť nemôže, už nebudem prezrádzať.

Vedzte len, že posledných pár kapitol nie je prechádzka ružovou záhradou. Na druhej strane nájdete na stránkach tejto knihy úprimnú spoveď človeka, ktorý sa nakoniec rozhodol správne.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rezervovať či odložiť? (To je otázka!)

Rezervácia a odloženie kníh sú služby určené na uľahčenie vašej návštevy u nás v knižnici. Chceli ste si prečítať konkrétnu knihu, no zistili ste, že je momentálne vypožičaná iným čitateľom? Pre tento prípad slúži rezervácia, kedy nebude mať čitateľ pred vami možnosť ďalšieho predĺženia výpožičnej doby. Alebo naopak, viete, že knihy, ktoré potrebujete sú dostupné v našich policiach, no nemáte čas ich hľadať? Toto je presne prípad kedy môžete využiť objednanie odloženia kníh do 24 hodín. Obe tieto služby majú určité podmienky, ktoré je treba dodržať, aby ste od nás odchádzali s úsmevom na tvári a knihami v taške. Tieto služby je možné využiť predovšetkým prostredníctvom nášho webového katalógu Carmen . REZERVÁCIA knihy nedostupná = momentálne vypožičaná kniha kniha bude pripravená až po vrátení predošlým čitateľom (nedá sa 100% garantovať či ju vráti načas) spoplatnené sumou 0,50€ / kniha je nutné počkať na e-mailové oznámenie dostupnej knihy povinnosť vyzdvihnúť si knihu do 3 dní od

Knižnica z domu

V týchto dňoch sa často môžete ocitnúť bez prístupu do knižnice. Priznám sa vám, že ani mne by sa už po celom dni práce nechcelo potme merať cestu k nám. Radi by sme vám teda pripomenuli, ktoré služby knižnice môžete využiť z domu. Registrácia Na využitie našich služieb musíte mať platné členstvo. V katalógu máte možnosť predregistrácie, no ak chcete byť naozaj plnohodnotným členom so všetkými výhodami, ktoré vám členstvo ponúka, je potrebné uhradiť zápisné podľa platného cenníka na účet knižnice v Štátnej pokladnici: 7000481379/8180 resp. IBAN SK20 8180 0000 0070 0048 1379 . Po spracovaní platby môžete využívať všetky naše služby, či už naživo, tak aj online. Do časti Účel platby (správa príjemcovi) uveďte Vaše meno a účel poplatku (registrácia, rešerš…). Výpožička knihy Namiesto blúdenia medzi našimi regálmi môžete využiť náš online katalóg . Vyskúšajte vyhľadať knihu, ktorá vás zaujíma alebo využite filtrovanie výsledkov pomocou "rezov" na pravej strane katalógu. Nájd

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel druhý:  Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná  Petrovi Panovi . Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing . Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo. Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké.  Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov