Preskočiť na hlavný obsah

Krátko o 3 románoch IV.

Normálni ľudia – Knihu si vychutnajú všetci tí, ktorí sú takým tým nenormálnym spôsobom normálni. Bol by to vlastne úplne obyčajný príbeh o jednej dvojici, keby... Obaja sú nadpriemerne inteligentní a nadaní, no kým ona je extrovert, on rád premýšľa osamote. Nedokážu žiť bez seba, no keď sú dlhšie spolu, vzájomne si ubližujú. A tak sa ich vzťah rozpletá a zapletá dlhé roky. Kniha je postavená najmä na skvelom rozprávaní a na zaujímavej dvojici hrdinov. Určite sa oplatí po nej siahnuť, bude vo vás ešte dlho doznievať.

Sofie, Smrťák a já
– Ďalší zo série príbehov o svojskej smrti, ktorá vošla do domu a dopriala hlavnému hrdinovi ešte chvíľku času na to, aby sa rozlúčil s najbližšími. Čaká na vás čierny humor a emócie, spolu je to veľká "road movie" so zaujímavým a možno aj trochu nečakaným vyvrcholením. Príbeh plynie príjemne, občas sa rozosmejete na nejakej vtipnej hláške, ba dokonca nie je núdza ani o nejaké tie príjemné pocity. Na chvíle pohody ako stvorené.

Pivo na Loiře
– Ako to dopadne, keď čistokrvný Angličan príde variť horké pivo do slnečného Francúzska, kde tento nápoj priam neznášajú? Román napísaný podľa skutočnej udalosti je plný suchého britského humoru, má nemálo výborných vtipov a nápadov, nad ktorými sa nahlas zasmejete. Autor pri písaní románu čerpal z vlastnej skúsenosti a možno preto nám je postava hlavného hrdinu taká sympatická a dokážeme s ňou súcitiť.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry Diel druhý:  Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná  Petrovi Panovi . Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing . Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo. Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké.  Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov

Rezervovať či odložiť? (To je otázka!)

Rezervácia a odloženie kníh sú služby určené na uľahčenie vašej návštevy u nás v knižnici. Chceli ste si prečítať konkrétnu knihu, no zistili ste, že je momentálne vypožičaná iným čitateľom? Pre tento prípad slúži rezervácia , kedy nebude mať čitateľ pred vami možnosť ďalšieho predĺženia výpožičnej doby. Alebo naopak, viete, že knihy, ktoré potrebujete sú dostupné v našich policiach, no nemáte čas ich hľadať? Toto je presne prípad kedy môžete využiť objednanie odloženia kníh do 24 hodín. Obe tieto služby majú určité podmienky, ktoré je treba dodržať, aby ste od nás odchádzali s úsmevom na tvári a knihami v taške. Tieto služby je možné využiť predovšetkým prostredníctvom nášho webového katalógu Carmen . REZERVÁCIA knihy ODLOŽENIE knihy nedostupná = momentálne vypožičaná kniha dostupná = momentálne voľná kniha kniha bude pripravená až po vrátení predošlým čitateľom (nedá sa 100% garantovať či ju vráti načas)

Ako si požičať e-knihu z katalógu Krajskej knižnice v Žiline?

Aby ste si mohli vypožičať elektronickú knihu je nutné uviesť pri registrácii v knižnici vašu e-mailovú adresu. Následnej je nutné zaregistrovať sa na partnerskej stránke www.ereading.cz . Pri registrácii je potrebné zadať rovnakú e-mailovú adresu, akú máte uvedenú v konte v knižnici. Ak plánujete využívať požičiavanie e-kníh častejšie, odporúčame vám nainštalovať si do zariadenia s operačným systémom Android alebo iOS aplikáciu eReading. Vďaka nej budete mať vždy vaše e-knihy, vypožičané prostredníctvom knižnice, na rovnakom mieste.               Pre samotné vypožičanie e-knihy sa prihláste do svojho konta v online katalógu knižnice . V pravom hornom rohu nájdete tabuľku na prihlásenie. Prihlásite sa pomocou čísla preukazu (čiarový kód) a hesla v tvare RRMMDD (dátum narodenia, ak ste si ho nenastavili inak). Vyhľadajte si e-knihu prostredníctvom knižničného katalógu . Stačí do vyhľadávacieho poľa zadať slovo: ereading, a zobrazí sa vám celá ponuka elektro