Preskočiť na hlavný obsah

Magnus Chase a bohovia Asgardu – Loď mŕtvych

Rick Riordan je americký spisovateľ, ktorý s obľubou píše knihy späté s mytológiou. Ak vám jeho meno nič nehovorí, myslím, že postačí spomenúť sériu kníh o Percym Jacksnovi. Tieto príbehy teenagerských detí gréckych bohov si získali srdcia mnohých čitateľov a vďaka tomu sa dostali aj na filmové plátno. 

K autorovi treba poznamenať, že píše závratnou rýchlosťou a naozaj veľké množstvo kníh, predovšetkým pre deti a mládež. Jeho príbehom takmer nikdy nestačí jedna kniha, a preto z jeho pera vychádzajú väčšinou viacdielne série ako napr. Percy JacksonBohovia Olympu, Kronika Cartera Kana, Apolónov pád a v neposlednom rade Magnus Chase a bohovia Asgradu. Mojou najobľúbenejšou časťou jeho kníh sú názvy kapitol - zdanlivo nelogické, často humorné a niekedy s naozaj zábavnou pointou, dodávajú Riordanovim knihám jedinečnosť. 

Ale poďme k samotnej knihe - Loď mŕtvych. Magnus Chase je hlavnou postavou trilógie, ktorá je tentokrát ovplyvnená severskou mytológiou. Samotný Magnus už v prvej knihe zistí, že nie je obyčajný smrteľník, je synom boha Freya. Jeho najväčším problémom sa stal severský boh Loki a jeho snaha rozpútať ragnarök - deň skazy všetkých deviatich svetov. Keďže Magnus a jeho kamaráti patria medzi bojovníkov Valhally, ich povinnosťou je uskutočniť hrdinskú výpravu s cieľom zastaviť Lokiho plány. Cesta hrdinov je dlhá a únavná. Musia plniť zdanlivo zbytočné úlohy, aby sa dostali k záverečnému slovnému súboju. Dobre čítate, najdôležitejšia bitka o osud všetkých deviatich svetov spočíva v slovnej bitke - flytink - Magnusa s Lokim. Kto koho urazí pomocou slov najviac vyhráva! Tak teda hor sa do flytinku! Ako to dopadne nakoniec s hrdinami a ragnarökom si už musíte prečítať vy sami.
Obsah z knihy Magnus Chase a bohovia Asgardu - Loď mŕtvych


Maťka je našou najmladšou knihovníčkou. Ale vďaka svojej práci na náučnom oddelení nazbierala veľa vedomostí a tak sa rada zúčastňuje vedomostných kvízov. Najmä ak sú o Harrym Potterovi. Maťka totiž najradšej relaxuje pri mládežníckej literatúre. Ale nebráni sa ani dobrej spoločenskej hre.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako si požičať e-knihu z katalógu Krajskej knižnice v Žiline?

Aby ste si mohli vypožičať elektronickú knihu je nutné uviesť pri registrácii v knižnici vašu e-mailovú adresu.
Následnej je nutné zaregistrovať sa na partnerskej stránke www.ereading.cz. Pri registrácii je potrebné zadať rovnakú e-mailovú adresu, akú máte uvedenú v konte v knižnici.


Ak plánujete využívať požičiavanie e-kníh častejšie, odporúčame vám nainštalovať si do zariadenia s operačným systémom Android alebo iOS aplikáciu eReading. Vďaka nej budete mať vždy vaše e-knihy, vypožičané prostredníctvom knižnice, na rovnakom mieste.

Pre samotné vypožičanie e-knihy sa prihláste do svojho konta v online katalógu knižnice. V pravom hornom rohu nájdete tabuľku na prihlásenie. Prihlásite sa pomocou čísla preukazu (čiarový kód) a hesla v tvare RRMMDD (dátum narodenia, ak ste si ho nenastavili inak). Vyhľadajte si e-knihu prostredníctvom knižničného katalógu. Stačí do vyhľadávacieho poľa zadať slovo: ereading, a zobrazí sa vám celá ponuka elektronických kníh.

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry
Diel druhý: Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť
Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná Petrovi Panovi.
Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing. Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo.

Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké. Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov (dievčatá sú vzorné, ony ni…

Predstavte si...

Predstavte si (aj ja si to len predstavujem), že ste knihovníčka a strašne, ale strašne vám jedného dňa začne búchať srdce, až tak, že idete k lekárovi. Lekár najprv s hrôzou pozrie na vás a neveriaco krúti hlavou, že ešte s takým pulzom žijete. Schová fonendoskop, vytiahne injekciu a len tak mimochodom sa opýta, kde robíte. „V knižnici? Vy robíte v knižnici? A čo teda robíte tu? Pani, veď vy nemôžete mať stres, vy musíte byť zdravá!!“ Injekciu rýchlo zabalí späť a Vás pošle tiež späť, do práce.  Knihovník predsa nemá stres a teda nespĺňa najzákladnejšiua najpoužívanejšiu príčinu modernej choroby. „Nestresujte sa, pani!“, vám teda nemôže povedať, a tak za vami aspoň zakričí „A schudnite“! Prejdete si rukami po 55 kilovom tele a rozbehnete sa do práce, lebobeh je energeticky výdatnejší. Búšenie -nebúšenie, srdce - nesrdce, ak ste knihovníčka, nemôžete zomrieť na infarkt. A ak ste knihovníčka a navyše ste chudá, nestanoví vám diagnózu nik. Zomriete a lekári vám vhodia do truhly papieri…