Preskočiť na hlavný obsah

Všetkým chalanom, ktorých som milovala - Han, Jenny

Z názvu tejto knihy by ste mohli hádať, že sa v nej píše o zaľúbenom dievčati a jej rozhodovaní, ktorého zo všetkých chalanov, ktorých milovala, má rada naozaj a ako si získa jeho srdce. Pravdou je to však len čiastočne. 
Hlavnou hrdinkou je Lara Jean, ktorá má veľmi romantickú dušu. Rada číta ľúbostné romány, pozerá staré filmy, a keď sa do niekoho zaľúbi, napíše mu list. Ale nie len taký obyčajný ľúbostný list, Lara Jean dá na papier úplne všetko čo cíti, nedrží sa späť a píše vo veľkých detailoch. Svoje listy píše na rozlúčku a tvrdí, že ak je jej láska ako posadnutosť, písanie listov je pre ňu ako vyháňanie zlých duchov. Spolu ich napísala päť a má ich všetky ukryté vo svojom šatníku. Píše akoby jej listy nemal nikto čítať a to preto, že ich nikdy neplánuje odoslať. 
Život Lary Jean sa však obráti hore nohami keď jej listy zmiznú a začnú sa objavovať u tých, ktorí sa o jej citoch nikdy nemali dozvedieť – u ich adresátov. Či už ju city opísané v týchto listoch prešli, alebo nie, musí im čeliť. A tak sa postupne dozvedáme o Joshovi, Petrovi, Lucasovi, Johnovi Ambrosovi a Kennym, o všetkých chalanoch, ktorých milovala. 
Musím povedať, že kniha ma milo prekvapila. Nie je totiž len o ľúbostnom živote Lary Jean, dočítate sa tu aj o jej kamarátkach, nepriateľkách, sestrách a otcovi, ktorý je sám na tri dievčatá. Od srdca sa zasmejete na výmysloch Larynej mladšej sestry Kitty a celej rodiny vám bude ľúto, keď ich staršia sestra Margot, ktorá je ako ich druhá mama, odíde na výšku do Škótska. Jednoducho povedané, budete cítiť všetko to, čo cítite každý deň pri stretaní s vašou rodinou, priateľmi, spolužiakmi či kolegami. To dobré aj to zlé, veselé i smutné. 
Mne sa život Lary Jean a všetkých v jej okolí natoľko zapáčil, že som sa už začítala i do jeho pokračovania – P.S. Stále ťa milujem.

Idka je najnovší „prírastok“ do knižničnej rodiny. Má rada deti a nepohrdne dobrou knihou predovšetkým v anglickom jazyku. Ak máte chuť, môžete s ňou konverzovať v angličtine, ktorú si zlepšila priamo v Londýne. No a ak sa skamarátite, rada vám na narodeniny upečie tortu.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako si požičať e-knihu z katalógu Krajskej knižnice v Žiline?

Aby ste si mohli vypožičať elektronickú knihu je nutné uviesť pri registrácii v knižnici vašu e-mailovú adresu.
Následnej je nutné zaregistrovať sa na partnerskej stránke www.ereading.cz. Pri registrácii je potrebné zadať rovnakú e-mailovú adresu, akú máte uvedenú v konte v knižnici.


Ak plánujete využívať požičiavanie e-kníh častejšie, odporúčame vám nainštalovať si do zariadenia s operačným systémom Android alebo iOS aplikáciu eReading. Vďaka nej budete mať vždy vaše e-knihy, vypožičané prostredníctvom knižnice, na rovnakom mieste.

Pre samotné vypožičanie e-knihy sa prihláste do svojho konta v online katalógu knižnice. V pravom hornom rohu nájdete tabuľku na prihlásenie. Prihlásite sa pomocou čísla preukazu (čiarový kód) a hesla v tvare RRMMDD (dátum narodenia, ak ste si ho nenastavili inak). Vyhľadajte si e-knihu prostredníctvom knižničného katalógu. Stačí do vyhľadávacieho poľa zadať slovo: ereading, a zobrazí sa vám celá ponuka elektronických kníh.

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry
Diel druhý: Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť
Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná Petrovi Panovi.
Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing. Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo.

Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké. Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov (dievčatá sú vzorné, ony ni…

Predstavte si...

Predstavte si (aj ja si to len predstavujem), že ste knihovníčka a strašne, ale strašne vám jedného dňa začne búchať srdce, až tak, že idete k lekárovi. Lekár najprv s hrôzou pozrie na vás a neveriaco krúti hlavou, že ešte s takým pulzom žijete. Schová fonendoskop, vytiahne injekciu a len tak mimochodom sa opýta, kde robíte. „V knižnici? Vy robíte v knižnici? A čo teda robíte tu? Pani, veď vy nemôžete mať stres, vy musíte byť zdravá!!“ Injekciu rýchlo zabalí späť a Vás pošle tiež späť, do práce.  Knihovník predsa nemá stres a teda nespĺňa najzákladnejšiua najpoužívanejšiu príčinu modernej choroby. „Nestresujte sa, pani!“, vám teda nemôže povedať, a tak za vami aspoň zakričí „A schudnite“! Prejdete si rukami po 55 kilovom tele a rozbehnete sa do práce, lebobeh je energeticky výdatnejší. Búšenie -nebúšenie, srdce - nesrdce, ak ste knihovníčka, nemôžete zomrieť na infarkt. A ak ste knihovníčka a navyše ste chudá, nestanoví vám diagnózu nik. Zomriete a lekári vám vhodia do truhly papieri…