Preskočiť na hlavný obsah

Šepot motýľov – Denisa Martincová


Hľadáte zaujímavú novinku z kategórie oddychovej beletrie? Možno práve pre vás je nasledujúci román z pera slovenskej autorky, Denisy Martincovej, Šepot motýľov. Keď som sa obzerala po knihe, ktorú by som si prečítala, táto ma oslovila už na pohľad – obal je príjemný pre oko. Povedali mi: „Potom príďte povedať, aká bola. Aj nás veľmi láka prečítať si ju.“ Kniha nie je na čítanie náročná, do príbehu sa ponoríte okamžite, pretože je písaná pútavou formou. Zvládnete ju za pár popoludní alebo ako ja - za jedno poobedie. Ale to je asi výnimka. :)
Príbeh je o mladej žene Simone, ktorá je zamestnaná v bližšie neznámom slovenskom periodiku ako redaktorka. Žije vo vážnom vzťahu. Myslí na budúcnosť, spoločnú domácnosť a rodinu. V práci vychádza najmä s kolegyňou Ninou, s ktorou ju spája nielen kancelária ale aj dravosť a túžba po téme reportáže, ktorá by sa dostávala na prvú stranu novín. Žije bežný, ničím nerušený život ale len do okamihu, kým nedostane telefonát, ktorý jej otočí život naruby. Spoznáva odvrátenú stranu života – podvod, nenávisť, intrigy, zlobu, ale nachádza aj silu pravej lásky, pevné priateľstvo a nové skutočné hodnoty, ktoré dovtedy nepoznala. Simona pochopí, že jej život dostáva nový a oveľa väčší zmysel... Príbeh má v sebe prvky kriminálnej zápletky a tajomna, avšak nosným pilierom je predovšetkým láska a priateľstvo. 
Kto je Denisa Martincová? Slovenská spisovateľka narodená v Piešťanoch, v súčasnosti žijúca v Leopoldove. Od roku 2014 vydala niekoľko kníh ako Ženy vyhnané z raja, Tajomstvo bábik či Šarlotin anjel, pri ktorých čerpala z vlastného bolestného života alebo zo spomienok čitateliek, ktoré ju samé oslovovali svojimi príbehmi a dodnes ju inšpirujú pri vytváraní nových románov. Autorka nie je známa len na slovenskom, ale aj na českom trhu.


Simonka prišla do knižnice ako dobrovoľníčka. Nájdete ju v knižnici vždy doobeda a vždy niekde inde. Jej milovaná Jane Austen jej nebráni v čítaní iných kníh. Baví ju aj história a ak ju nahneváte, možno potom o vás napíše. 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako si požičať e-knihu z katalógu Krajskej knižnice v Žiline?

Aby ste si mohli vypožičať elektronickú knihu je nutné uviesť pri registrácii v knižnici vašu e-mailovú adresu.
Následnej je nutné zaregistrovať sa na partnerskej stránke www.ereading.cz. Pri registrácii je potrebné zadať rovnakú e-mailovú adresu, akú máte uvedenú v konte v knižnici.


Ak plánujete využívať požičiavanie e-kníh častejšie, odporúčame vám nainštalovať si do zariadenia s operačným systémom Android alebo iOS aplikáciu eReading. Vďaka nej budete mať vždy vaše e-knihy, vypožičané prostredníctvom knižnice, na rovnakom mieste.

Pre samotné vypožičanie e-knihy sa prihláste do svojho konta v online katalógu knižnice. V pravom hornom rohu nájdete tabuľku na prihlásenie. Prihlásite sa pomocou čísla preukazu (čiarový kód) a hesla v tvare RRMMDD (dátum narodenia, ak ste si ho nenastavili inak). Vyhľadajte si e-knihu prostredníctvom knižničného katalógu. Stačí do vyhľadávacieho poľa zadať slovo: ereading, a zobrazí sa vám celá ponuka elektronických kníh.

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry
Diel druhý: Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť
Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná Petrovi Panovi.
Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing. Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo.

Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké. Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov (dievčatá sú vzorné, ony ni…

Predstavte si...

Predstavte si (aj ja si to len predstavujem), že ste knihovníčka a strašne, ale strašne vám jedného dňa začne búchať srdce, až tak, že idete k lekárovi. Lekár najprv s hrôzou pozrie na vás a neveriaco krúti hlavou, že ešte s takým pulzom žijete. Schová fonendoskop, vytiahne injekciu a len tak mimochodom sa opýta, kde robíte. „V knižnici? Vy robíte v knižnici? A čo teda robíte tu? Pani, veď vy nemôžete mať stres, vy musíte byť zdravá!!“ Injekciu rýchlo zabalí späť a Vás pošle tiež späť, do práce.  Knihovník predsa nemá stres a teda nespĺňa najzákladnejšiua najpoužívanejšiu príčinu modernej choroby. „Nestresujte sa, pani!“, vám teda nemôže povedať, a tak za vami aspoň zakričí „A schudnite“! Prejdete si rukami po 55 kilovom tele a rozbehnete sa do práce, lebobeh je energeticky výdatnejší. Búšenie -nebúšenie, srdce - nesrdce, ak ste knihovníčka, nemôžete zomrieť na infarkt. A ak ste knihovníčka a navyše ste chudá, nestanoví vám diagnózu nik. Zomriete a lekári vám vhodia do truhly papieri…