Preskočiť na hlavný obsah

E-zisk, nová databáza v ponuke knižnice

Vďaka spolupráci Krajskej knižnice v Žiline s Poradcom podnikateľa vám môžeme poskytnúť nielen časopis Zisk (manažment), ale aj plný prístup na odborný portál eZisk. Mesačník Zisk má na Slovensku už 9-ročnú tradíciu a patrí do vydavateľského a vzdelávacieho domu Poradca podnikateľa. Časopis i portál ponúkajú nielen články na témy z oblasti manažmentu, ale aj technológií a inovácií, personalistiky a riadenia, ekonomiky, priemyslu, marketingu, cestovania, či umenia a mnohých ďalších.

Od októbra je našim čitateľom portál eZisk sprístupnený v celom rozsahu. Aby ste mohli portál využívať naplno, oslovte niektorú knihovníčku na náučnom oddelení. Portál je určený predovšetkým manažérom, podnikateľom a majiteľom firiem, ktorí chcú mať aktuálne informácie, vzdelávať sa a rásť - jednoducho, stať sa Zisk manažérmi a lídrami. Predplatená licencia knižnice vám umožní dostať sa aj k platenému obsahu a videám a to len za cenu vášho platného čitateľského preukazu.

Portál eZisk ponúka informácie z oblastí:
Biznis - v tejto časti nájdete články venované rôznym rizikám podnikania, podnikaniu cez internet, výhodám záložného práva v podnikaní, rozvoju firiem, tipom pre podnikanie od odborníkov z praxe.
Marketing - články sú zamerané predovšetkým na online marketing, ktorý pracuje s trendami v online priestore. Nie je to však jediný obsah, nájdete tu aj príspevky zamerané na ideálnu reklamu, testovanie kampaní na zákazníkoch, tvorbu e-shopu alebo či je vhodné pritlačiť na zákazníka.
Ľudské zdroje - články orientované nielen na investovanie do vzdelávania zamestnancov, psychologické hry na pracovisku, motiváciu či tréningy zamestnancov, ale aj na prokrastináciu či výpovede.
Inovácie - články v tejto oblasti sa venujú technológiám, ich rozvoju a využitiu v praxi a v podniku, podnikovým softvérom, elektronickej komunikácii, vývoju robotov, EPI právnemu systému a podobne...
Priemysel - v kategórii priemysel nájdete daňové zákony, šetrenie na energiách, ceny ropy, energetické siete, priemysel 4.0, pridaná hodnota expresnej dopravy...
Manažérska TV - jedna z najzaujímavejších častí portálu eZisk, ktorá obsahuje videoškolenia z viacerých oblastí, niektoré sú v anglickom jazyku. Portál garantuje pridanie minimálne 10 videoškolení za rok (určite ich bude viac). Nájdete tu videá na témy: ako správne prezentovať, o ochrane osobných údajov, čo znamená marketing, virtuálne porady v práci manažéra a iné.
Archív - tu sú sprístupnené online .pdf verzie printového časopisu Zisk manažment.
Spravodajstvo - v tejto časti nájdete články na aktuálne témy aj z agentúr TASR a SITA.
Blog - súčasťou portálu eZisk je aj časť s blogovými príspevkami, nielen z redakcie Zisk manažmentu, ale aj od odborníkov z rôznych odvetví.

Jednotlivé príspevky majú vždy označeného autora, či je to redakcia časopisu alebo odborník z praxe, či sú pridané v spolupráci s agentúrou TASR alebo SITA. Články, ktoré sú písané ako public relations správy sú označené znakom PR. V prípade plateného obsahu majú znak visacieho zámku - tento obsah si môžete celý prečítať v našej knižnici.

Maťka je našou najmladšou knihovníčkou. Ale vďaka svojej práci na náučnom oddelení nazbierala veľa vedomostí a tak sa rada zúčastňuje vedomostných kvízov. Najmä ak sú o Harrym Potterovi. Maťka totiž najradšej relaxuje pri mládežníckej literatúre. Ale nebráni sa ani dobrej spoločenskej hre.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako si požičať e-knihu z katalógu Krajskej knižnice v Žiline?

Aby ste si mohli vypožičať elektronickú knihu je nutné uviesť pri registrácii v knižnici vašu e-mailovú adresu.
Následnej je nutné zaregistrovať sa na partnerskej stránke www.ereading.cz. Pri registrácii je potrebné zadať rovnakú e-mailovú adresu, akú máte uvedenú v konte v knižnici.


Ak plánujete využívať požičiavanie e-kníh častejšie, odporúčame vám nainštalovať si do zariadenia s operačným systémom Android alebo iOS aplikáciu eReading. Vďaka nej budete mať vždy vaše e-knihy, vypožičané prostredníctvom knižnice, na rovnakom mieste.

Pre samotné vypožičanie e-knihy sa prihláste do svojho konta v online katalógu knižnice. V pravom hornom rohu nájdete tabuľku na prihlásenie. Prihlásite sa pomocou čísla preukazu (čiarový kód) a hesla v tvare RRMMDD (dátum narodenia, ak ste si ho nenastavili inak). Vyhľadajte si e-knihu prostredníctvom knižničného katalógu. Stačí do vyhľadávacieho poľa zadať slovo: ereading, a zobrazí sa vám celá ponuka elektronických kníh.

Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť

Pojinko predstavuje seriál článkov: Zlatý fond detskej literatúry
Diel druhý: Peter Pan, chlapec, ktorý nechcel vyrásť
Uplynul mesiac a Pojinko je tu opäť, aby Vám predstavil ďalšiu svetoznámu knižnú klasiku. Ďalšia časť nášho seriálu je venovaná Petrovi Panovi.
Určite Vám niečo hovoria postavy Wendy, Stratení chlapci, kapitán Hák alebo víla Cililing. Ak náhodou nie, utekajte si prečítať knižku! Stojí za to. Ale predsa len počkajte! Predtým si prečítajte tento článok, aby ste sa dozvedeli ako to s Petrom Panom vlastne bolo.

Detstvo Petra Pana bolo dosť divoké. Najskôr ušiel rodičom ešte z kolísky, lebo sa dopočul, že musí vyrásť, a to on nechcel. Mal v pláne navždy si užívať bezstarostné roky hier a zábavy. Navyše nemal rád príkazy a zákazy, a tak dal radšej prednosť slobode. Skamarátil sa s vílami (i keď mu často svojou dobiedzavosťou išli na nervy), šéfoval partii Stratených chlapcov; čo boli chlapci, ktorí boli priveľmi zvedaví a nezbední a vypadli z kočíkov (dievčatá sú vzorné, ony ni…

Predstavte si...

Predstavte si (aj ja si to len predstavujem), že ste knihovníčka a strašne, ale strašne vám jedného dňa začne búchať srdce, až tak, že idete k lekárovi. Lekár najprv s hrôzou pozrie na vás a neveriaco krúti hlavou, že ešte s takým pulzom žijete. Schová fonendoskop, vytiahne injekciu a len tak mimochodom sa opýta, kde robíte. „V knižnici? Vy robíte v knižnici? A čo teda robíte tu? Pani, veď vy nemôžete mať stres, vy musíte byť zdravá!!“ Injekciu rýchlo zabalí späť a Vás pošle tiež späť, do práce.  Knihovník predsa nemá stres a teda nespĺňa najzákladnejšiua najpoužívanejšiu príčinu modernej choroby. „Nestresujte sa, pani!“, vám teda nemôže povedať, a tak za vami aspoň zakričí „A schudnite“! Prejdete si rukami po 55 kilovom tele a rozbehnete sa do práce, lebobeh je energeticky výdatnejší. Búšenie -nebúšenie, srdce - nesrdce, ak ste knihovníčka, nemôžete zomrieť na infarkt. A ak ste knihovníčka a navyše ste chudá, nestanoví vám diagnózu nik. Zomriete a lekári vám vhodia do truhly papieri…